Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

8772 resultaten


ID: 22117 | Bouwkundig element

Dekenij van de Sint-Quintinusparochie

Zuivelmarkt 17 (Hasselt)
Neoclassicistisch getint herenhuis, met ommuurde tuin achteraan, gebouwd in 1847-1849, ter vervanging van de oude pastorie.


ID: 22118 | Bouwkundig element

Burgerhuis in classicistische stijl

Zuivelmarkt 18 (Hasselt)
Fraai burgerhuis in classicistische stijl, circa 1790 gebouwd door meester-schrijnwerker P. Swennen.


ID: 22119 | Bouwkundig element

Stadswoning

Zuivelmarkt 24 (Hasselt)
Breedhuis van vier traveeën en drie bouwlagen onder zadeldak, met huidig uitzicht uit de 19de eeuw, doch oudere kern.


ID: 22120 | Bouwkundig element

Jeneverstokerij De brandewijnsketel

Zuivelmarkt 25 (Hasselt)
Breedhuis van het enkelhuistype, vier traveeën en drie bouwlagen onder zadeldak, opgetrokken in neoclassicistische stijl.


ID: 22121 | Bouwkundig element

Brouwerij Het Lemken

Zuivelmarkt 29 (Hasselt)
Brouwerij, vanaf de tweede helft van de 17de tot de tweede helft van de 18de eeuw. Breedhuis van het dubbelhuistype, met huidig uitzicht uit de 19de eeuw.


ID: 22115 | Bouwkundig element

Burgerhuis Het Boerinneke

Zuivelmarkt 3 (Hasselt)
Neoclassicistisch getint breedhuis van vier traveeën en drie bouwlagen onder zadeldak, met huidig uitzicht uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 22122 | Bouwkundig element

Stadswoning

Zuivelmarkt 31 (Hasselt)
Enkelhuis van twee traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, met huidig uitzicht uit de 19de eeuw.


ID: 22113 | Bouwkundig element

Begijnhof

Zuivelmarkt 33-35 (Hasselt)
Het begijnhof, in zijn huidige vorm, bestaat uit een L-vormige huizenreeks, gelegen rondom een pleintje, thans ingericht als tuin, waarin de ruïnes van de voormalige begijnhofkerk bewaard bleven.


ID: 22123 | Bouwkundig element

Stadswoning

Zuivelmarkt 64 (Hasselt)
Breedhuis, opklimmend tot de 17de eeuw, thans grotendeels verscholen achter recentere huizen, en bereikbaar via een poortje in de huidige straatwand.


ID: 135299 | Landschappelijk geheel

Hoeve Hobos en omgeving

Eksel (Hechtel-Eksel), Overpelt (Pelt)
Het gebied behoort tot het Kempens plateau. Het is een vlak landschap met afwisselend gesloten bossen en open beekvalleien. Het natuurgebied ‘t Plat is gelegen in het diepe gedeelte van de vallei van de Holvense beek die enkele kilometers ten zuidwesten ontspringt. Van oudsher was het een zeer waterrijk gebied met talrijke kwellen en bronnen en een lage ligging, waardoor er zich een een nat heidegebied vormde. Het Hobosdomein is ontstaan rond de Hobosboerderij. Dit gebied was oorspronkelijk een heidegebied dat vanaf de 16de eeuw werd ontgonnen, eerst in functie van akkerbouw en later experimentele bosbouw. Het gebouwencomplex ligt centraal in het domein en bestaat uit een herenhuis, boerderijgebouwen en een jeneverstokerij. In de omgeving zijn verschillende dreven aangeplant. Het gebied omvat verder de Gorten, de beekvallei van de Gortenloop en de Holvense beek.