28507 resultaten
ID: 41010 | Bouwkundig element

Cardijnstraat 9 (Zemst)
Dubbelhuis met twee verdiepingen van drie traveeën onder zadeldak, gedateerd 1758 op het dakvenster.
ID: 40949 | Bouwkundig element

De Griet (Zemst)
Nieuwe constructie van 1927 met markerende toren, heropgebouwd na de verwoesting van het vorige gebouw door brand in 1914.
ID: 41009 | Bouwkundig element

Dorentstraat 1 (Zemst)
Eénlaags boerenhuisje met zadeldak, fraai houten kozijndeurtje met een in spiegelboogvorm uitgesneden houten latei.
ID: 41026 | Bouwkundig element

Dorpsstraat (Zemst)
De neogotische kerk met ommuurd kerkhof ligt middenin het kleine dorpscentrum, dominerende westertoren met hoge ingesnoerde naaldspits, opgericht circa 1925.
ID: 306847 | Bouwkundig element

Grimbergsesteenweg 8 (Zemst)
Het gemeentehuis van Eppegem van 1865 werd gebouwd in een eenvoudige neoclassicistische stijl, eigen aan Louis Spaak die provinciale architect was in de periode 1830-1867 en verantwoordelijk voor het ontwerp. Het gebouw illustreert het voor een plattelandsgemeente gebruikelijke type gemeentehuis annex gemeenteschool.
ID: 40951 | Bouwkundig element

Hoogstraat 220, 226, 230 (Zemst)
Het huidig waterslot respecteert de algemene opzet van de 14de-eeuwse waterburcht, ten westen een kasteelhoeve met geplaveid erf, bij de ingang van het domein een conciërgewoning.
ID: 40981 | Bouwkundig element

Humbeeksebaan 107 (Zemst)
Boerenhuis met één bouwlaag, baksteenbouw met gepikte plint, in kern opklimmend tot 17de, 18de eeuw doch naderhand verbouwd, losstaande ruime bakstenen langsschuur.
ID: 40977 | Bouwkundig element

Humbeeksebaan 194 (Zemst)
Neogotisch gebouw van 1867, naar ontwerp van architect Baeckelmans, met een langgerekt, achterliggend, omhaagd kerkhof.
ID: 41018 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Joseph Wauterslaan 9, 15 (Zemst)
Voormalig buitenhuis van de jezuïeten, tijdens de tweede helft van de 18de eeuw omgebouwd tot kasteel en aangepast in sobere neoclassicistische stijl, omgeven door landschappelijk park, oorspronkelijk 4 hectare, aangelegd omstreeks 1800, met relicten van de vroegere slot- en ringgrachten en een symmetrie die ongebruikelijk is voor een jardin 'anglais'; bijgebouw van architect H. Sermeus.
ID: 41016 | Bouwkundig element

Kattenhuisstraat (Zemst)
Eertijds "Indevelde". Heden is het een erg vervallen en desolaat geheel, waarbij in de 17de eeuw een kasteel hoorde, met grotendeels in puin vallende gebouwen, opklimmend tot einde 16de- en 17de eeuw.