3614 resultaten
ID: 134564 | Landschappelijk element

De Statie 73 (Tessenderlo-Ham)
Beboomde voortuin bij een villa met poorthek en haag, uit het begin van de 20ste eeuw.
ID: 134563 | Landschappelijk element

Heldenplein 2 (Tessenderlo-Ham)
Ommuurde ruime tuin bij 18de-eeuws herenhuis in het dorpscentrum.
ID: 23192 | Bouwkundig element

Industrieweg (Tessenderlo-Ham)
Langgestrekte hoeve uit de 19de eeuw, met ordonnantie: stal-woonhuis.
ID: 23191 | Bouwkundig element

Industrieweg 46 (Tessenderlo-Ham)
Langgestrekte hoeve uit 19de eeuw, ordonnantie: woonhuis-stal-dwarsschuur.
ID: 134659 | Landschappelijk element

Markt 11 (Tessenderlo-Ham)
Ommuurde tuin bij een herenhuis van 1848 met resterend paviljoen vermoedelijk uit 1884 en enkele oude bomen.
ID: 134565 | Landschappelijk element

Pastoriestraat 5 (Tessenderlo-Ham)
Omgrachte tuin uit de tweede helft van de 20ste eeuw, bij de voormalige pastorie daterend uit de 17de eeuw.
ID: 134660 | Landschappelijk element

Schoterweg 320-322 (Tessenderlo-Ham)
Bomenrijk parkje bij een voormalig buitenhuis uit 1903, nu in drie eigendommen gesplitst.
ID: 306594 | Bouwkundig element

Binkomstraat, Wersbeekstraat (Tielt-Winge)
Kerk en tegenoverliggend herenhuis behoren tot de oudste bebouwing van dit bescheiden en nog overwegend landelijke straatdorp met daarnaast als enige formele uitschieters pastorie en dorpsschool.
ID: 42826 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Binkomstraat 6-8 (Tielt-Winge)
Herenhuis uit 1784, in de 19de eeuw aan de linkerzijde uitgebreid met volume en flankerende poortdoorgang, achteraan een wagenhuis- en stalvleugel van rond 1784 en een smeedijzeren hekken tussen erf en achterliggende tuin.
ID: 303097 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldreef 4-8 (Tielt-Winge)
Eclectisch landhuis omgeven door park met molenvijver. Historisch kasteel ingrijpend verbouwd eind 19de en begin 20ste eeuw. Rond 1894 verbouwd door baron Lucien-M.-A. de Troostembergh (1838-1906), burgemeester van Houwaart. Bewaarde hoevevleugel in 1892 uitgebouwd tot koetshuis en oranjerie. Lang, smal perceel met serre. In 1907 verbouwing van het kasteel naar ontwerp van Theo Van Dormael in samenwerking met schilderdecorateur Oscar Algoet en beeldhouwersatelier Van Uytvanck. Circa 10 hectare 'lusthof' met dreven naar omgevende bossen en dorpskern; vroeg-landschappelijke aanleg rond de vijver aan noordzijde kasteel, strak geometrische aanleg aan zuidzijde met sporen van 'Franse' tuin naar ontwerp van Auguste Delvaux aangelegd in 1911-1914; oude en zeldzame bomen, recente aanplantingen van zeldzame boomsoorten.