Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

8772 resultaten


ID: 32078 | Bouwkundig element

Pastorie Drie-Morenparochie

Wijngaardstraat 2 (Heers)
Pastorie, gebouwd circa 1846 en gerestaureerd in 1905. Thans buiten gebruik en vervallen.


ID: 32169 | Bouwkundig element

Gesloten hoeve

Winningstraat 1 (Heers)
Zeer ruime, gesloten hoeve. De oudste kern bleef bewaard in het woonhuis en de aansluitende stal, en klimt op tot de tweede helft van de 17de eeuw.


ID: 32171 | Bouwkundig element

Gemeentehuis Mettekoven en gemeenteschool

Winningstraat 2 (Heers)
Voormalig gemeentehuis en -school, op gebruikelijk T-vormig grondplan, uit het begin van de 20ste eeuw.


ID: 130708 | Landschappelijk element

Haag van gele Kornoelje

Winningstraat 3 (Heers)
Gelegen naast Winningstraat nr. 3. Naast het 1915 gedateerde huis ligt een boomgaard die aan de straat is begrensd door een wellicht even oude haag van gele kornoelje, die recent niet meer werd gesnoeid. Ze is immers 'stedenbouwkundig' veroordeeld vermits de boomgaard een bouwkavel is geworden.


ID: 302890 | Archeologisch geheel

Archeologisch sitecomplex in alluviale context in de Demervallei

Donk, Herk-de-Stad, Schulen (Herk-de-Stad), Linkhout (Lummen)
De archeologische zone omvat een deel van de Demervallei met de hierin gelegen donken waarop vondsten van het paleolithicum tot en met de middeleeuwen werden aangetroffen.


ID: 140050 | Archeologisch geheel

Historische stadskern van Herk-de-Stad

Herk-de-Stad (Herk-de-Stad)
Deze zone omvat de historische stadskern van Herk-de-Stad.


ID: 304260 | Archeologisch geheel

Site Donk - Oud Kerkhof

Schulen (Herk-de-Stad)
De site is de locatie van de vroegere kerk van Donk die voor het eerst vermeld werd in 741/2 als ‘Dungo’.


ID: 22383 | Bouwkundig element

Parochiekerk Onze-Lieve-Vrouw Onbevlekt Ontvangen

Amandinaweg (Herk-de-Stad)
Neogotische kruisbasiliek, uit begin 20ste eeuw naar plannen van Hyacinth Martens en Vincent Lenertz, met kerkhof aan de zuidzijde. Lourdesgrot naast de kerk.


ID: 22459 | Bouwkundig element

L-Vormig hoevetje

Amandinaweg (Herk-de-Stad)
L-vormig hoevetje, uit de 19de eeuw. Bakoven en waterput ten noordoosten van het erf.


ID: 22463 | Bouwkundig element

Hoeve Amandinahuis

Amandinaweg 140 (Herk-de-Stad)
Gaaf bewaarde hoeve uit de 19de eeuw, geboortehuis van de Heilige Amandina, thans gedeeltelijk als museum ingericht.