Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

5045 resultaten


ID: 304285 | Landschappelijk element

Eiken- en populierendreef bij Kasteel Reesinghe

Brugse Steenweg (Maldegem)
Aan de Brugsesteenweg ligt een toegangsdreef naar het Kasteel Reesinghe. Het betreft een gemengde dreef van hoog gesleunde opgaande bomen van Canadapopulieren en zomereiken. Deze dreef is een relict van het oorspronkelijk drevenpatroon in het kasteeldomein.


ID: 58231 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Reesinghe

Brugse Steenweg 181 (Maldegem)
Het Kasteel van Reesinghe is een landhuis in neogotische baksteenarchitectuur met de allure van een jachtpaviljoen, gebouwd in 1858 naar plannen van architect Eugène Carpentier van 1854 in opdracht van de familie Pecsteen-de Lampreel op de historische site van het heerlijk kasteel van Maldegem. Ten noorden achter het kasteeltje, koetshuis met paardenstallen. In de zuidoosthoek van het kasteeldomein, kapel opgericht kort na de bouw van het kasteel. Ten oosten van het huidige kasteel, begroeide heuvel omgeven door een halfcirkelvormige omgrachting en wal als rest van de vroegere meervoudige site met walgracht zoals nog opgetekend op de Ferrariskaart van 1771-78. Het kasteeldomein is toegankelijk via een nieuw hek aan arduinen zuilen in de zuidwesthoek bij de Brugse Steenweg. Verschillende dreven ontsluiten het kasteeldomein. Tegenover het kasteel ligt het warandebos, een gemengd loofbos van voornamelijk beuken, eiken en dennen, aangeplant in rijen met een radiale aanleg.


ID: 50565 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kerkhof met ommegang

Deken de Fonteynestraat 1 (Maldegem)
Het voormalig kerkhof omheen de oude Sint-Barbarakerk vormt als het ware een ovaal eiland midden in de driehoekige bebouwde dorpskom. Vier wegen verbinden het met de omliggende straten. Bij de brede kerkweg in het zuiden en bij de oostelijke doorgang bleven twee 18de-eeuwse kerkhofhekken bewaard. Sint-Antoniusommegang met zeven pijlerkapelletjes, opgericht in het begin van de jaren 1890 onder pastoor H. Bouckaert. Kerkhof aangelegd met sierbeplanting van hagen en bomenrijen.


ID: 304282 | Landschappelijk element

Populierendreef bij Kasteel Reesinghe

Kapellestraat (Maldegem)
Haaks op de beukendreef loopt in beide richtingen een populierendreef, de Kapellestraat genoemd. De bomenrijen bestaan uit canada’s, vermoedelijk oude populierenklonen (mogelijks Robusta). De bomenrijen zijn nog vrij intact en volledig, de gaten werden met een populierentype aangevuld met een zéér schuine groei. Indien deze inboet bestaat uit canada’s (Populus x canandensis) dan zijn ze sterk verwant met de zwarte populier (Populus nigra).


ID: 304283 | Landschappelijk element

Jonge beukendreef bij Kasteel Reesinghe

Kapellestraat (Maldegem)
Vanaf de populierendreef werd in zuidelijke richting naar het kasteel toe een dreef heraangelegd met jonge beukenplantsoen. De realisatie werd uitgevoerd met veren, dit is in het jargon van de boomkwekers de benaming voor laag vertakt beukenplantsoen.


ID: 51875 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Papinglohoeve en omgeving

Kleitkalseide 193 (Maldegem)
De historische hoeve Papinglo klimt op tot de 12de eeuw en was voorheen omwald. De boerenwoning dateert in zijn huidige vorm vermoedelijk uit de 19de eeuw met een oudere bouwkern van circa 1756. De omgeving van de hoeve wordt bepaald door een netwerk van rechte dreven beplant met eiken.


ID: 85206 | Bouwkundig element

Fliegerhorst Maldeghem

Krommewege (Maldegem)
Duitse vliegtuigbox gelijkaardig aan die bij Krommeweg nummer 27 en gelegen tegenover de nu gesloopte ronde controletoren van het vleigveld, Krommeweg nummer 36.


ID: 85208 | Bouwkundig element

Fliegerhorst Maldeghem

Krommewege 22 (Maldegem)
De voormalige Kommanderie van de Duitse vliegbasis; een ruim bakstenen gebouw met pannendaken, dikke muren, oorspronkelijk voorzien van kleine rechthoekige ramen met stalen luiken, als bescherming bij bombardementen.


ID: 85536 | Bouwkundig element

Fliegerhorst Maldeghem

Krommewege 27 (Maldegem)
De oude hoeve, waarvan de boerenwoning nu verdwenen is, bevat nog twee vliegtuigloodsen van het vroegere Duitse vliegveld uit de Tweede Wereldoorlog, in gebruik als schuren.


ID: 85207 | Bouwkundig element

Fliegerhorst Maldeghem

Krommewege 36 (Maldegem)
Nu gelegen op de hoek met de Industrielaan. Oude thans leegstaande hoeve met op de oostelijke hoek van het boerenhuis, de resten van de ronde controletoren van het vliegveld van waaruit door brede ramen het gehele plein kon overzien worden.