Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

41041 resultaten


ID: 302025 | Bouwkundig element

Polderhuizen

Monnikenhofstraat 173-175 (Antwerpen)
Beide vrijstaande polderhuisjes zijn omstreeks 1935 opgetrokken.


ID: 301894 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Monnikenhofstraat 18 (Antwerpen)
De dorpswoning met achterbouw, garage en ommuurde tuin is gesitueerd nabij de kruising met de Solftplaats, het driehoekige dorpsplein van Berendrecht.


ID: 301892 | Bouwkundig element

Arbeiderswoning

Monnikenhofstraat 2 (Antwerpen)
Deze bescheiden arbeiderswoning is omstreeks 1908 door schrijnwerker Guillelmus De Bie als opbrengsteigendom opgetrokken.


ID: 10806 | Bouwkundig element

Dorpswoningen

Monnikenhofstraat 235 (Antwerpen)
Alleenstaande kleinschalige dorpswoningen van twee traveeën en één bouwlaag onder zadeldak.


ID: 301895 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Monnikenhofstraat 41 (Antwerpen)
De eenvoudige dorpswoning met werkhuis aan de voormalige Lange Commershoek dateert van 1911 en is opgetrokken voor Jozef Hendrickx-Dingeman.


ID: 301896 | Bouwkundig element

Modernistische dubbelwoonst

Monnikenhofstraat 54-56 (Antwerpen)
Deze dubbelwoonst met modernistische inslag is omstreeks 1941 opgetrokken.


ID: 10802 | Bouwkundig element

Dorpswoningen

Monnikenhofstraat 75, 115 (Antwerpen)
Kleinschalige woningen van vier traveeën en één bouwlaag onder zadeldak (nok parallel met straat, Vlaamse pannen); nummer 75 van rond 1881, nummer 115 van rond 1894.


ID: 301898 | Bouwkundig element

Tweegezinswoning

Monnikenhofstraat 84 (Antwerpen)
De bakstenen tweewoonst van één bouwlaag onder zadeldak met asbestvezelcementleien, is omstreeks 1931 volledig heropgebouwd voor Adrianus Jansen-Deckers, werkman.


ID: 10803 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Monnikenhofstraat 87 (Antwerpen)
Alleenstaand burgerhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, van rond 1912.


ID: 7362 | Bouwkundig element

Burgerhuis in neoclassicistische stijl

Montebellostraat 18 (Antwerpen)
Voornaam burgerhuis in neoclassicistische stijl gebouwd in opdracht van Jos Olieslaeger, naar een ontwerp door Lievin Van Opstal uit 1869. Representatief voor zijn rijpe oeuvre, kwam het gebouw tot stand op het hoogtepunt van de succesvolle loopbaan van de architect, die alleen al in de jaren 1870 meer dan honderd woningen realiseerde in Antwerpen.