93316 resultaten
ID: 19827 | Bouwkundig element

Sluizeken 9 (Gent)
Onderkelderd enkelhuis van twee traveeën en twee bouwlagen, onder zadeldak met links een kleine dakkapel met schilddak, volgens archiefstukken van 1902 naar ontwerp van architect J.G. Semey.
ID: 19843 | Bouwkundig element

Sluizekenkaai 1 (Gent)
Hoekhuis met aanbouwen rechts. Heden breedhuis van vijf traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, uit tweede helft 16de eeuw - eerste helft 17de eeuw.
ID: 19844 | Bouwkundig element

Sluizekenstraat 5-9 (Gent)
Drie overblijvende rijhuizen van een huizenblok met Sluizeken. Bepleisterde en beschilderde lijstgevel van drie bouwlagen, respectievelijk twee, twee en vier traveeën, met schilddak (Vlaamse pannen), uit vierde kwart 19de eeuw.
ID: 26504 | Bouwkundig element

Sluizenweg 1-2 (Gent)
Alleenstaande blok van drie sluiswachtershuizen met hoog ommuurde achtertuinen. Gelegen op een smal eiland tussen de Schelde en een in 1867 gegraven Schelde-arm met sas en sluis, vlak bij de ringspoorweg Gent-Antwerpen en Eeklo. Breedhuis van twee bouwlagen en zeven traveeën, onder zadeldak (leien), volgens kadastergegevens gebouwd in 1872.
ID: 18404 | Bouwkundig element

Smidsestraat 1-13 (Gent)
Merkwaardig halfcirkelvormig uitgebouwd hoekpand, volgens bouwaanvraag van 1905 naar ontwerp van architect L. Cloquet. Gebouw met vier bouwlagen en in 1913 toegevoegde zolderverdieping.
ID: 88928 | Bouwkundig element

Smidsestraat 130 (Gent)
De Sint-Pauluskerk vormt het centrum van de nieuwe Sint-Paulusparochie, opgericht in 1902. De kerk is gebouwd in 1930 naar ontwerp van architect Valcke in de voor die periode ongebruikelijke neoromaanse stijl. De kerk is van het basilicale type en telt drie beuken met evenveel apsiden en een slechts beperkt uitspringend transept. Achteraan in de kerk zijn er twee kleine halfronde kapellen: de grafkapel en de doopkapel. Tussen de toren en de grafkapel geeft een spiltrap toegang tot het doksaal, de toren en de zolder. Aansluitend aan de rechterkant van de kerk bevindt zich de sacristie. Het interieur bestaat uit een mengvorm van neoromaanse stijl, Byzantijnse stijl, art deco en symbolisme en kwam volledig tot stand in de periode 1930-1936. De glasramen werden allen geleverd door het gerenommeerde atelier Ganton-Defoin.
ID: 88929 | Bouwkundig element

Smidsestraat 76 (Gent)
Het in 1910 door de broeders van Liefde opgerichte Sint-Paulusinstituut bestaat uit een neotraditionele straatvleugel, midden jaren 1980 op postmoderne wijze verbouwd en uitgebreid naar ontwerp van de architecten Albert en Eric Lefebure.
ID: 88927 | Bouwkundig element

Smidsestraat 78 (Gent)
De huidige pastorie links van de school en ervan gescheiden door een doorgang met ijzeren straathek, dateert van circa 1877. Herenhuis van vijf traveeën met twee en een halve bouwlaag onder schilddak.
ID: 307517 | Bouwkundig element

Smidsestraat 88 (Gent)
Kleuter- en bewaarschool naar een ontwerp van architect Edgard Van Hoecke-Delmarle uit 1904. Half vrijstaand gebouw bestaande uit een hoofdvolume van twee bouwlagen en zeven traveeën met een symmetrische opbouw.
ID: 18704 | Bouwkundig element

Sneppenbrugstraat 5-11 (Gent)
Vermoedelijk deel van het vanouds bekende zogenaamd goed der Assels. Het complex omvat een herenhuis met grote ommuurde tuin met loofbomen en vijver. Ten zuiden oude stallen, gedeeltelijk verbouwd tot woonhuis en ten noorden twee boerenhuisjes.