1235 resultaten
ID: 300246 | Landschappelijk geheel

Kuringen, Stokrooie (Hasselt), Zolder (Heusden-Zolder), Zonhoven (Zonhoven)
Het gebied wordt gekenmerkt door moerassen, heide, hooiland en bos en een aaneenschakeling van vijvers genaamd de Wijers. De afwisseling van landduinen en vochtige depressies versterkt het uitgesproken reliëf. De vijvers worden hoofdzakelijk gevoed door de Slangebeek, Roosterbeek en Laambeek, die een evenwijdig verloop hebben en een zuidwestelijke oriëntatie. Een netwerk van dijkjes, sloten en sluizen getuigt nog van het economisch belang van de viskweek in de beekvalleien.
ID: 134377 | Landschappelijk element

Baron A.de Heuschstraat 24 (Hasselt)
Kasteeldomein van middeleeuwse oorsprong, met verdwenen neerhof-opperhof-situatie, parkbos en boslaan teruggaand tot de 18de-eeuwse structuur, landschappelijk parkje uit 1865 met vijver, bacchusbeeld, brug en fabriekje in rustieke stijl, recente hagen- en rozentuin.
ID: 32388 | Bouwkundig element

Bombroekstraat 2 (Hasselt)
Woonhuis van de voormalige Bombroekmolen. Dubbelhuis, van vijf traveeën en twee bouwlagen onder schilddak, uit de eerste helft van de 19de eeuw.
ID: 134362 | Landschappelijk element

Bombroekstraat 4-6 (Hasselt)
Twee kleine watertuintjes bij de voormalige watermolen.
ID: 134384 | Landschappelijk element

Bornstraat, Jongenbos 2-4, Kasteeldreef (Hasselt)
Park in landschappelijke stijl (20 hectare) en mooi classicistisch kasteel uit 1846-1848, met een kleine uitbreiding van 1882. Ommuurde moestuin en slecht bewaarde serre van 1872. Fraaie parkbomen, landschappelijke vijver en twee metalen bruggen uit de aanlegperiode.
ID: 134568 | Landschappelijk element

de Gerlachestraat 10 (Hasselt)
Recente tuin bij een appartement, aangelegd in 1988.
ID: 134570 | Landschappelijk element

Eikendreef 4 (Hasselt)
Villatuin uit de late jaren 1970 naar ontwerp van Jacques Wirtz.
ID: 134571 | Landschappelijk element

Gouverneur Verwilghensingel (Hasselt)
Openbaar park uit 1992-1993 naar ontwerp van de Japanse landschapsarchitect Inoue.
ID: 22337 | Bouwkundig element

Hasseltse dreef 115 (Hasselt)
Voormalig waterkasteel van de Heren van Stevoort. Thans omgebouwd tot schoolinrichting.
ID: 134636 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Hasseltse dreef 115, Hofbeemdenstraat (Hasselt)
Park in landschappelijke stijl met riant karakter (26 hectare) van rond 1890, horend bij het voormalig kasteeldomein van de heren van Klein Stevoort, die er, vertrekkend van een oudere kern, in de 18de eeuw een nieuw waterkasteel bouwden en twee sterrebossen aanlegden.