5043 resultaten
ID: 37434 | Bouwkundig element

Godensteenstraat (Tongeren-Borgloon)
Waterput in een bakstenen gebouwtje onder zadeldak, met houten hek vóór de putopening.
ID: 31895 | Bouwkundig element

Gotemstraat (Tongeren-Borgloon)
Voetgangerstunnel onder de steenweg als voormalige verbinding van de Gotemstraat met de Weg naar Berlingen. Eerste helft 19de eeuw. Bakstenen rondboog met hardstenen sluitsteen.
ID: 302777 | Landschappelijk geheel

Gousbeemdstraat, Ketsingenstraat, Maastrichtersteenweg (Tongeren-Borgloon)
De Galgenberg, gelegen aan de grens van de stadsvrijheid, vormde de executieplaats van de vrijheid Tongeren.
ID: 301296 | Archeologisch geheel

Graanmarkt, Grote Markt, Kloosterstraat, Koppelkist, Maastrichterstraat, Onze-Lieve-Vrouwestraat, Stadhuisplein, Vlasmarkt, Vrijthof (Tongeren-Borgloon)
De archeologische zone omvat een rijkdom aan geschiedenis die loopt van de Romeinse tijd tot vandaag. De meest opvallende getuige hiervan is de Onze-Lieve-Vrouwbasiliek.
ID: 134266 | Landschappelijk element

Graethempoort 21 (Tongeren-Borgloon)
Relict van een herenboerenpark bij een alleenstaand herenhuis en dienstgebouw uit 1872, waarvan de kruinen van de overblijvende bomen de omgeving bepalen. Belangrijke bomen, verloren parkelementen.
ID: 133119 | Landschappelijk element

Hamalstraat (Tongeren-Borgloon)
De kasteeldreef bestaat uit opgaande bomenrijen van zomereik. De bomen zijn geplant met ruime plantafstanden aan beide zijden van de toegangsweg. De dreef is niet recht maar in een gebogen lijn aangelegd.
ID: 200364 | Bouwkundig element

Hamalstraat 2 (Tongeren-Borgloon)
Breedhuis, centraal dwars doorsneden door een diephuis, telkens onder zadeldaken in een geometrische combinatie van rode en zwarte pannen. Door deze structuur beschikken de twee breedgevels over een centrale risaliet in de vorm van een topgevel.
ID: 31923 | Bouwkundig element

Hamstraat (Tongeren-Borgloon)
Resten van de bakstenen spoorwegbrug, daterend van 1879.
ID: 300513 | Landschappelijk element

Heirbaan (Tongeren-Borgloon)
De Romeinse weg van Tongeren naar Sint-Truiden doorsnijdt hier de heuvelrug die het interfluvium vormt tussen de vallei van de Herk en de vallei van de Mombeek. Op deze plek is de Romeinse weg wisselend ingesneden als holle weg en aan weerszijden takken verschillende andere wegen en paden hierop aan en doorkruisen ze de Romeinse weg. Het ontstaan van deze holle wegen hangt samen met de fysische gesteldheid van het terrein (erosiegevoeligheid en aanwezige relief) en de invloed van de mens.
ID: 134300 | Landschappelijk element

Heirbaan 4-6 (Tongeren-Borgloon)
Bijzonder mooi park in vroeg-landschappelijke stijl met vijver, aangelegd einde 18de eeuw. Uitbreidingen en aanpassingen uit de jaren 1880, zonder harde begrenzingen overlopend in het agrarisch landschap. Opvolger van een klassieke tuin op een dalbodemsite.