Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

8323 resultaten


ID: 212567 | Bouwkundig element

Grand Café de la Gare

Stationsstraat 90 (Linkebeek)
Beneden het straatniveau gelegen hoekhuis van drie traveeën en twee bouwlagen met lagere aanbouw van één travee, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 212568 | Bouwkundig element

Hoekpand

Ukkelsesteenweg 294 (Linkebeek)
Opvallend hoekpand voorheen met commerciële functie, één + afgesnuite hoek + twee traveeën en twee bouwlagen onder plat dak met buisrelingen tussen de kantelen, kadastraal geregistreerd in 1932.


ID: 13714 | Bouwkundig element

Gemeentehuis van Lint

Duffelsesteenweg 11 (Lint)
Alleenstaande neoclassicistische herberg van drie traveeën en twee bouwlagen onder schilddak met ijzeren vorstkam, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 13723 | Bouwkundig element

Neotradioneel winkelhuis

Koning Albertstraat 23 (Lint)
Neotraditioneel winkelhuis van circa 1900. Gevelbrede driedelige winkelpui met centrale deur.


ID: 13724 | Bouwkundig element

Neotraditioneel winkelhuis

Koning Albertstraat 31 (Lint)
Neotraditioneel hoekhuis met winkelhuis zogenaamd "In de ploeg" (geschilderd opschrift bij bovenlicht), van circa 1900.


ID: 214970 | Bouwkundig element

Café Prins Albert

Liersesteenweg 2 (Lint)
Het café werd rond 1895 gebouwd op de hoek van de Lierse- en de Duffelsesteenweg, samen met de naastgelegen feestzaal.


ID: 70002 | Bouwkundig element

Gasthof De Zwaan

Breydelstraat 1 (Lo-Reninge)
Gasthof De Zwaan confer uithangbord, uit de jaren 1920. Wederopbouw van vooroorlogse herberg met zelfde naam. Gele baksteenbouw refererend aan de traditionele streekgebonden baksteenarchitectuur.


ID: 70258 | Bouwkundig element

Samenstel van dorpswoningen

Dorpplaats 2-3 (Lo-Reninge)
Samenstel van dorpswoningen heropgebouwd in de jaren 1920, een eenheid vormend met de maalderij aan de Zwartestraat. Eenvoudige dorpsarchitectuur van twee bouwlagen onder zadeldak met rechts een dakschild, met bewaarde rolluikkasten in zij- en achtergevel.


ID: 70156 | Bouwkundig element

Herberg De Drie Grachten met gedenkplaat

Drie Grachten 1 (Lo-Reninge)
Wederopbouwarchitectuur uit de jaren 1920. Aan de straat, eenvoudig huis van anderhalve bouwlaag onder pannen zadeldak. Achtergelegen lage stallen en nutsgebouwen. Zowel de naam van de herberg als de in 1951 aangebrachte gedenkplaat verwijzen naar de strategische waarde van de brug van de Drie Grachten en naar het heldhaftig gedrag van de 'onbekende Zouaaf'.


ID: 70247 | Bouwkundig element

Café Au Bienvenue

Fintele 8 (Lo-Reninge)
Café uit het eerste kwart van de 20ste eeuw. Verankerde gele baksteenbouw onder zadeldak. Aanpalende nutsgebouwen uit 1945.