Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93660 resultaten


ID: 75819 | Bouwkundig element

Woonstalhuis

Kromstraat 60 (Retie)
Woonstalhuis met achteraan een parallel gelegen bijgebouw opklimmend tot het begin van de jaren 1880, links een recentere betonnen langsschuur.


ID: 75820 | Bouwkundig element

Windmolen De Heerser

Kronkelstraat (Retie)
De Heerser is een houten korenwindmolen van het type staak- of standaardmolen met gesloten voet uit 1794, verplaatst naar Retie in 1934. Kenmerkend zijn het breed gevlucht en de kapvorm waarmee de molen eerder aansluit bij het Hollandse molentype.


ID: 75821 | Bouwkundig element

Woonstalhuis

Looiend 72 (Retie)
Langgestrekt volume bestaande uit een driebeukige langsschuur met in het verlengde een aansluitende schob, voorgevel schuur met afhang.


ID: 75822 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Martinus

Markt (Retie)
Vrijstaande kerk met bewaarde, in de 19de eeuw gerestaureerde , gotische toren en een neogotisch schip, transept en koor van 1871-1872 naar ontwerp van provinciaal bouwmeester P.J. Taeymans. Links van het westelijk portaal grafmonument in art deco van de dichter L. De Koninck uit 1929 door beeldhouwer J.L. Jacobin en architect E. Van der Paal; rechts van het westelijk portaal, Heilig Hartbeeld, 1925, door B. Gerrits.


ID: 75823 | Bouwkundig element

Gemeentehuis van Retie

Markt 1 (Retie)
Gemeentehuis in neogotische stijl, gebouwd in 1897-1898 naar ontwerp van P. Langerock.


ID: 75824 | Bouwkundig element

Brouwerswoning met bedrijfsgebouwen

Markt 3 (Retie)
Vrijstaand herenhuis met neoclassicistische voorgevel, alsook gebouwen van voormalige brouwerij/mouterij.


ID: 75825 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Markt 4 (Retie)
Vrijstaande dorpswoning van zeven traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, van begin 19de eeuw, mogelijk met oudere kern.


ID: 75826 | Bouwkundig element

Twee dorpswoningen

Markt 7-8 (Retie)
Twee aangepaste 19de-eeuwse dorpswoningen van elk drie traveeën en één bouwlaag onder doorlopend zadeldak.


ID: 75827 | Bouwkundig element

Herenhuis

Markt 10 (Retie)
Eclectische bouwstijl, na een brand in 1914 circa 1923 herbouwd naar ontwerp van A.J. Evrard.


ID: 75828 | Bouwkundig element

Herenhuis De Lindebloem

Markt 12 (Retie)
Herenhuis in eclectische stijl met art-nouveau-inslag in de decoratieve panelen, gebouwd in 1906 naar ontwerp van J. Lathouwers.