Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

92989 resultaten


ID: 3221 | Bouwkundig element

Burgerhuis

J. E. Claeslaan 45 (Nijlen)
Alleenstaand burgerhuis met verspringende volumes en siermetselwerk, uit het tweede kwart van de 20ste eeuw.


ID: 3201 | Bouwkundig element

Dorpswoning

J. E. Claeslaan 6 (Nijlen)
Lage dorpswoning met gecementeerde lijstgevel van vijf traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, van circa 1900.


ID: 3223 | Bouwkundig element

Onze-Lieve-Vrouwkapel

Kapellebaan (Nijlen)
Rechthoekige kapel onder overkragend zadeldak, uit het vierde kwart van de 19de eeuw, doch mogelijk ouder.


ID: 3225 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Willibrordus

Kerkstraat (Nijlen)
Georiënteerde, zandstenen kruiskerk met deels ingebouwde westtoren van witte natuursteen onder leien zadeldak.


ID: 3131 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Kessel-Dorp (Nijlen)
Lager dan het straatniveau gelegen 19de-eeuws dubbelhuis van vier traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak.


ID: 3120 | Bouwkundig element

Pastorie Sint-Lambertusparochie

Kessel-Dorp 39 (Nijlen)
Dubbelhuis van zeven traveeën en twee bouwlagen onder schilddak met houten kroonlijst, herbouwd in 1772 en verhoogd in 1870-1872.


ID: 3122 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1920

Kessel-Dorp 45-47 (Nijlen)
Dubbelhuis van vijf traveeën en twee bouwlagen met centrale hogere klokgevel met voluten, gebogen fronton, rocaillesleutel en topvaas.


ID: 3125 | Bouwkundig element

Café De Vrede

Kessel-Dorp 52 (Nijlen)
Hoekpand met combinatie van lijst- en trapgevels, twee + afgeschuinde hoek + vier traveeën en één bouwlaag onder haaks zadeldak.


ID: 3127 | Bouwkundig element

Gemeentehuis Kessel

Kessel-Dorp 54 (Nijlen)
Neogotisch pand van drie + twee traveeën en twee bouwlagen onder leien zadeldak, naar ontwerp van E. Careels van 1906.


ID: 3129 | Bouwkundig element

Stadswoning

Kessel-Dorp 69 (Nijlen)
Rijhuis van drie + twee traveeën en twee bouwlagen verhoogd met gebogen dakvenster, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw.