19067 resultaten
ID: 306853 | Bouwkundig element

Begijnenstraat 60 (Diest)
Statige eclectische burgerwoning “Comt in mynen hof” aan het einde van de Begijnenstraat, volgens het jaartal in de zijgevel opgetrokken in 1912. Vermoedelijk werd dit hoekhuis, net als de aansluitende huizenrij, gebouwd in opdracht van de familie Theys of van rentenier en kunstschilder Franz Van den Hove. Deze kunstenaar realiseerde vermoedelijk de sgraffitopanelen in art nouveau die de zijgevel sieren.
ID: 41687 | Bouwkundig element

Botermarkt 11 (Diest)
Rijhuis met drie verdiepingen uit einde 18de eeuw in vrij provinciale Louis XVI-stijl.
ID: 41689 | Bouwkundig element

Botermarkt 24 (Diest)
Burgerhuis met drie verdiepingen uit einde 18de eeuw. Zandstenen voorgevelbekleding verfraaid met Louis XVI-ornamenten en bekroond met een entablement.
ID: 41692 | Bouwkundig element

Cabaretstraat 1 (Diest)
Dubbelhuis met twee verdiepingen, zadeldak en twee dakkapellen uit de tweede helft van de 18de eeuw.
ID: 41693 | Bouwkundig element

Cabaretstraat 3 (Diest)
Langshuis met twee verdiepingen afgedekt met een steil zadeldak. Voorgevel gedateerd 1721.
ID: 41698 | Bouwkundig element

Demerstraat 34 (Diest)
Woning in traditionele bak- en zandsteenstijl gedateerd van 1708 (muurankers).
ID: 41707 | Bouwkundig element

Engelandstraat 1, Hasseltsestraat 17 (Diest)
Dubbelhuis met twee verdiepingen uit het vierde kwart van de 18de eeuw. Louis XVI-voorgevel met zandstenen bekleding bekroond met een holrond bepleisterde daklijst.
ID: 41746 | Bouwkundig element

Felix Moonsstraat 1 (Diest)
Merkwaardig hoekhuis in leembouw uit de 15de of 16de eeuw. Puntgevel met drie overstekende verdiepingen steunend op houten korbeelstukken; bewaarde houten kruiskozijnen op de tweede verdieping.
ID: 41654 | Bouwkundig element

Grote Markt 11 (Diest)
Drie verdiepingen hoge trapgevel uitlopend op een driehoekig fronton; traditionele bak- en zandsteenstijl.
ID: 41655 | Bouwkundig element

Grote Markt 12 (Diest)
Classicistisch getinte penantengevel met bouwopschrift: M.T.K. 1808 op de linkerdeurstijl.