Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

27949 resultaten


ID: 75571 | Bouwkundig element

Langgestrekte hoeve

Nieuwstraat 17 (Dessel)
Hoeve bestaande uit woning met dubbelhuisopstand van drie traveeën, stal- en schuurgedeelte van elk twee traveeën onder gemeenschappelijk zadeldak, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw.


ID: 75572 | Bouwkundig element

Hoeve

Nieuwstraat 47 (Dessel)
Hoeve uit het eerste kwart van de 20ste eeuw bestaande uit een woning van drie traveeën en een aansluitend schuurtje van twee traveeën onder gemeenschappelijk zadeldak.


ID: 75543 | Bouwkundig element

Firma Smet Putten-Boringen

Oude Markt 1 (Dessel)
De veelzijdige zakenman A. Smet-Ooms legde in 1900 met het slagen van waterputten de grondslag voor het bedrijf.


ID: 75544 | Bouwkundig element

Classicistische pastorie Sint-Niklaasparochie

Pastorijstraat 2 (Dessel)
Vrijstaande pastorie in classicistische stijl, gebouwd in 1778 naar ontwerp van Petrus Van Bergen en Jacobus Frou.


ID: 75573 | Bouwkundig element

Aan Sas V gelegen arbeiderswoning met winkel-café

Schans 15 (Dessel)
Aan Sas V gelegen arbeiderswoning met winkel-café, voorafgegaan door drie linden.


ID: 75547 | Bouwkundig element

Hoeven Reinaerthof en Heilicht

Stenehei 58-60 (Dessel)
Hoeven gebouwd in 1951-1953 naar ontwerp van J. Verlinden in opdracht van de Nationale Maatschappij van de Kleine Landeigendom.


ID: 75548 | Bouwkundig element

Hoeve

Stenehei 64 (Dessel)
Hoeve gelegen in het meest westelijke punt van de gemeente, nabij de grens met Retie en Geel.


ID: 75549 | Bouwkundig element

Vrijstaand herenhuis

Turnhoutsebaan 5 (Dessel)
Vrijstaand herenhuis in cottagestijl, gebouwd in 1928 in opdracht van brouwer J. Raeymaeckers.


ID: 75552 | Bouwkundig element

Woonstalhuis

Turnhoutsebaan 85 (Dessel)
Woonstalhuis van drie en vier traveeën onder zadeldak, van circa 1913.


ID: 135248 | Landschappelijk geheel

Depressies van Kolk- en Maanbeek

Heusden (Destelbergen), Laarne (Laarne)
Het gebied beslaat delen van de gemeenten Destelbergen en Laarne. Het is ontstaan door de Vlaamse Vallei en de aanwezigheid van verschillende riviersystemen van de Schelde. Het gebied is ruwweg in twee delen op te splitsen. In het noordelijkste deel van het gebied ligt de Damvallei. De zuidoostelijke hoek van deze vallei is tegenwoordig door autosnelwegen afgesneden van de rest van de Damvallei. Dit afgesneden deel staat bekend als 'De Hauw’ en is een laaggelegen, moerassig gebied waar ooit de Schelde stroomde. Ten zuiden en zuidoosten van '‘De Hauw’' strekt zich een cultuurlandschap uit rond de historische hoeven 'Kattenheye' en 'Schalieveld'. Dit landschap wordt doorkruist door de depressies van de Kolkbeek en de Maanbeek. Deze depressies, die waarschijnlijk dateren uit de laatste ijstijd, zijn relicten van de vlechtende Schelde, zijn wellicht tussen de 29.000 en 14.700 jaar oud, zo niet ouder.