Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93417 resultaten


ID: 31406 | Bouwkundig element

Brouwerij

Heybrugstraat (Poperinge)
Voormalige brouwerij, thans hoeve met losse bestanddelen rondom deels gekasseid erf, toegankelijk ten noordwesten via gietijzeren hek tussen dito pijlers met vaasbekroning.


ID: 31409 | Bouwkundig element

Vlasschuur en roterij

Heybrugstraat (Poperinge)
Vlasschuur en aanpalende roterij, gelegen op de westelijke oever van de IJzer midden weide met hek aan straatzijde. Driebeukig bakstenen gebouw onder parallelle zadeldaken uit het eerste kwart van de 20ste eeuw. Grote centrale schuifpoort. Ronde schoorsteenpijp rechts.


ID: 31410 | Bouwkundig element

Hoeve met losse bestanddelen

Heybrugstraat 13 (Poperinge)
Hoeve met losse, lage bestanddelen, U-vormig opgesteld rondom een met grint bedekt erf, met een boerenhuis uit de 19de eeuw.


ID: 31408 | Bouwkundig element

Hoeve

Heybrugstraat 5 (Poperinge)
Oorspronkelijk omwald hoevetje van het langgestrekte type met boerenhuis uit het eerste kwart van de 19de eeuw.


ID: 132441 | Landschappelijk element

Zwarte knotpopulier Houtkerkestraat

Houtkerkestraat (Poperinge)
Knotboom van zwarte populier bij een perceelsrand. De bollaards, zoals ze in de Westhoek worden genoemd, zijn hier als geriefhout en als perceelrandbegroeiing aangeplant. De natuurlijke populaties van zwarte populier zijn volledig verdwenen. Deze zeldzame populierensoort wordt nog sporadisch aangetroffen meestal als oude geknotte bomen in houtkanten, knotbomenrijen bij poelen, beken, grachten, perceelsgrenzen, op erven of in de buurt van boerderijen. Het merendeel van de gevonden relicten is te vinden in de ruime omgeving van het cultuurlandschap aansluitend bij de IJzervallei en Leievallei (Poperinge, Diksmuide, Veurne en Heuvelland). Het zijn steeds bomen die ooit door menselijk toedoen uit hun natuurlijk biotoop zijn weggehaald en die door het genetisch materiaal voortdurend te klonen, onder de vorm van pootmateriaal, in het landschap zijn blijven bestaan.


ID: 31094 | Bouwkundig element

Café Belge

Ieperstraat 108-110 (Poperinge)
Twee enkelhuizen van respectievelijk vier en drie traveeën onder een gebogen zadeldak, uit de 19de eeuw.


ID: 31095 | Bouwkundig element

Herenhuis

Ieperstraat 112 (Poperinge)
Herenhuis uit het laatste kwart van de 19de eeuw. Dubbelhuis van vijf traveeën en twee bouwlagen onder een mansardedak en met een lijstgevel van rode baksteen.


ID: 31096 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Ieperstraat 119 (Poperinge)
Rijhuis uit de jaren 1920, met doorgang links van het voormalig Arendstraatje volgens de Poppkaart (1845).


ID: 31074 | Bouwkundig element

Woning Ons Huis

Ieperstraat 13 (Poperinge)
Dubbelhuis van zeven traveeën en drie bouwlagen onder zadeldak (nok parallel aan de straat, Vlaamse pannen), uit het eerste kwart van de 19de eeuw.


ID: 30963 | Bouwkundig element

Kapel van het Tehuis Heilig Hart

Ieperstraat 134 (Poperinge)
Kapel van het bejaardentehuis Tehuis Heilig Hart. De kapel werd gebouwd in 1951 naar ontwerp van architect E. Allewaert.