Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

92991 resultaten


ID: 2126 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Jan Van Droogenbroeckstraat 4 (Puurs-Sint-Amands)
Rijhuis van twee bouwlagen onder zadeldak, opklimmend tot de eerste helft van de 19de eeuw.


ID: 2135 | Bouwkundig element

Boerenhuis

Jan Van Droogenbroeckstraat 43-45 (Puurs-Sint-Amands)
L-vormig boerenhuis met voorbouw van zeven traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, opklimmend tot de 19de eeuw.


ID: 2136 | Bouwkundig element

Mandenmakerij Hallez-Ceurvelt

Jan Van Droogenbroeckstraat 48C, 55A-C (Puurs-Sint-Amands)
Voormalige mandenmakerij Hallez-Ceurvelt, opgericht in 1875. Werkplaats van vijf traveeën en twee bouwlagen, en een gelijkaardige kolenopslagplaats.


ID: 2137 | Bouwkundig element

Herenhuis

Jan Van Droogenbroeckstraat 51 (Puurs-Sint-Amands)
Vrijstaand herenhuis in eclectische stijl me uitzicht uit het vierde kwart van de 19de eeuw doch oudere kern.


ID: 2138 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Jan Van Droogenbroeckstraat 54 (Puurs-Sint-Amands)
Aan de straat palende dorpswoning van vier traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, opklimmend tot het vierde kwart van de 19de eeuw.


ID: 2127 | Bouwkundig element

Brouwerswoning

Jan Van Droogenbroeckstraat 8, 8A (Puurs-Sint-Amands)
Dubbelhuis van zes traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, te dateren in de eerste helft van de 19de eeuw.


ID: 133035 | Landschappelijk element

Hakhoutstoof van zwarte els

K. Verbruggenstraat (Puurs-Sint-Amands)
Op een met dijken omgeven weiland staat een eenzame meerstammige zwarte els die ooit als hakhout werd beheerd. Het kaphout van zwarte els werd als brandhout en voor het heiden van funderingspalen aangewend.


ID: 2240 | Bouwkundig element

Dorpswoning

K. Verbruggenstraat 7 (Puurs-Sint-Amands)
Kleine dorpswoning van vier traveeën onder zadeldak, mogelijk opklimmend tot het derde kwart van de 19de eeuw.


ID: 2139 | Bouwkundig element

Praalgraf voor dichter Emile Verhaeren

Kaai (Puurs-Sint-Amands)
Opgericht in 1927 in de Scheldebocht te Sint-Amands; de keuze van deze unieke plaats wordt toegeschreven aan Henry Van de Velde.


ID: 127490 | Bouwkundig element

Dorpskom Sint-Amands

Kaai, Oude Kerkstraat (Puurs-Sint-Amands)
De bebouwing van de dorpskom van Sint-Amands bestaat uit de kerk en burgerhuizen en klimmen bijna alle op tot de 17de en 18de eeuw, met enkele gebouwen uit de 19de- en vroege 20ste eeuw.