Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93316 resultaten


ID: 89942 | Bouwkundig element

Burgerhuis

de Limburg Stirumlaan 53 (Wemmel)
Rijhuis met lijstgevel van gele baksteen met in- en uitspringende gevelvlakken, benadrukte lintvoeg en gevarieerde metselverbanden, modernistische inslag van 1933.


ID: 89939 | Bouwkundig element

Hoekpand

de Limburg Stirumlaan 61 (Wemmel)
Hoekpand in art deco met omringende tuin afgesloten door een geometrisch ijzeren hek tussen opengewerkte kubusvormige pijlers, naar ontwerp van R. Segers van 1932.


ID: 89940 | Bouwkundig element

Neoclassicistisch burgerhuis

de Limburg Stirumlaan 7 (Wemmel)
Neoclassicistisch enkelhuis van drie traveeën, een kelderverdieping en twee bouwlagen onder zadeldak, geregistreerd op het kadaster in 1913.


ID: 89943 | Bouwkundig element

Villa

de Limburg Stirumlaan 76 (Wemmel)
Vrijstaande villa van twee bouwlagen op onregelmatig grondplan onder complexe bedaking, naar ontwerp van Henri Van Hall van 1924.


ID: 214966 | Bouwkundig element

Oorlogsmonument Het Kind

Dr. H. Folletlaan (Wemmel)
In 1961 werd een oorlogsmonument opgericht naar ontwerp van Idel Ianchelevici, het monument herdenkt de gesneuvelde soldaten van de Eerste en de Tweede Wereldoorlog.


ID: 89946 | Bouwkundig element

Pastorie Sint-Servatiusparochie

Dr. H. Folletlaan 24 (Wemmel)
Achterin gelegen pastorie van 1700, afgezoomd door de omlopende tuinmuur met op de afgeschuinde hoek een kapel van 1855 en aan de linkerzijde een koetshuis van 1898.


ID: 134079 | Landschappelijk element

Tuin van de Pastorie van de Sint-Servatiusparochie

Dr. H. Folletlaan 24 (Wemmel)
In 1700 deels gerestaureerde, deels heropgebouwde norbertijnenpastorie met ommuurde tuin, oorspronkelijk 90 are met een door twee padenkruisen ingedeelde voortuin, sinds 1960 gereduceerd tot 42,5 are.


ID: 89947 | Bouwkundig element

Kasteel van Wemmel

Dr. H. Folletlaan 28 (Wemmel)
Het kasteel is een asymmetrisch complex geheel van meerdere vleugels en torens met omringend park en vijver, het oorspronkelijk middeleeuws waterkasteel werd in de 17de eeuw heropgebouwd.


ID: 134078 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Wemmel

Dr. H. Folletlaan 28 (Wemmel)
Kasteel gebouwd in 1649 door baron Filips Taye als 'huis van plaisantie' ter vervanging van een ouder waterkasteel teruggaand op middeleeuwse site van dubbele feodale kasteelmotte uit de 12de eeuw, toebehorend aan de heren van Wemmel; kasteel sinds 1936 in gebruik als gemeentehuis, omgeven door gemeentelijk openbaar park van circa 6 hectare, met een vijver van circa 2 hectare; in de 17de en 18de eeuw met barokke parterretuin; bijna alle oude bomen werden in 1933 gerooid; openluchttheater uit interbellum.


ID: 41038 | Bouwkundig element

Gesloten hoeve

Dries 77 (Wemmel)
Ruime gesloten hoeve uit de 19de eeuw; witgekalkte gebouwen van baksteen onder zadeldaken (pannen) rondom de geplaveide binnenplaats.