Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93423 resultaten


ID: 304693 | Bouwkundig element

Villa Le Coin Perdu

Henri Decleenestraat 21 (Genk)
Villa Le Coin Perdu, gebouwd in cottagestijl rond 1913 in opdracht van kunstschilder Emile Van Doren en zijn vrouw Cidonie Raikem.


ID: 304694 | Bouwkundig element

Burgerhuis in neoclassicistische stijl

Van Schoonbekestraat 35 (Antwerpen)
Voornaam burgerhuis in neoclassicistische stijl, gebouwd naar een ontwerp door de architect Louis Durieux uit 1867. Opdrachtgever was Albert Böltinck, van beroep 'négociant-commissionaire'. Het hotel is representatief voor het oeuvre van Durieux, van wie in Antwerpen bouwprojecten gekend zijn uit begin jaren 1860 tot midden jaren 1880.


ID: 304695 | Bouwkundig element

Hoeve met U-vormige inplanting

Lousbeekstraat 1 (Genk)
Hoeve met 19de- of 20ste-eeuwse bakstenen bestanddelen, in een U-vorm rond een gekasseid erf gegroepeerd.


ID: 304696 | Landschappelijk element

Weg naar Nieuwermolenbeek

Mazier (Asse)
Op het kruispunt van Mazier en Zetsel loopt de weg Mazier verder rechtdoor als onverharde wegel die de volgende helling opgaat. Deze weg loopt tussen uitgestrekte percelen akker- en weiland en is deels ingesneden. Op het hoogste punt zijn nog resten zichtbaar van een vroegere kasseiverharding. Waar de weg daalt richting de Nieuwermolenbeek is het wegdek centraal verhard met een kasseistrook. Verder naar de beek toe snijdt de weg zich dieper in en verdwijnt de kasseistrook. De holle weg passeert een kleine wegkapel en steekt de Nieuwermolenbeek over. Eens de beek voorbij, is de weg ter hoogte van een woning aangelegd als kasseiweg. Vervolgens is de weg over een korte afstand langs weerszijden beplant met opgaande zomereik. Na dit stukje 'dreef' loopt de onverharde weg rechtdoor tussen grote akkerpercelen met open zichten rondom. Tenslotte komt de weg uit bij een kruispunt met wegkapel.


ID: 304697 | Bouwkundig element

Maison Blanche

Molenstraat 80 (Genk)
Villa Maison Blanche, gebouwd in eclectische stijl rond 1912 in de villawijk rond de Molenvijver, die toen volop in ontwikkeling was. In het begin van de 20ste eeuw zochten kunstenaars, en in hun kielzog rijke burgers, hier de rust van de landelijke omgeving op.


ID: 304698 | Landschappelijk element

Dreef van zomereik bij Kasteel Het Looi

Pannestraat (Herk-de-Stad)
Een dreef van twee maal acht opgaande zomereiken (Quercus robur) loopt over in een recent vernieuw­de dreef van Canadapopulier (Populus x canadensis). Deze onvolledige dreef markeert de visuele as van de geïsoleerd gelegen boerderij naar het kasteel Het Looi waar ze voorheen een afhankelijkheid van was.


ID: 304701 | Bouwkundig element

Villa Les Sapins

Molenstraat 82 (Genk)
Villa Les Sapins, gebouwd rond 1911 in cottagestijl in de villawijk rond de Molenvijver, die toen volop in ontwikkeling was. In het begin van de 20ste eeuw zochten kunstenaars, en in hun kielzog rijke burgers, hier de rust van de landelijke omgeving op.


ID: 304702 | Bouwkundig element

Villa Les Abeilles

Winterslagstraat 87 (Genk)
Villa Les Abeilles, gebouwd rond 1908 in cottagestijl op een hoger gelegen perceel langs de Winterslagstraat in de villawijk rond de Molenvijver, die toen volop in ontwikkeling was.


ID: 304704 | Bouwkundig element

Gemeentelijke begraafplaats

Roeselarestraat (Zonnebeke)
Gemeentelijke begraafplaats uit het interbellum met een crypte uit 1921. De deels ommuurde en omhaagde begraafplaats wordt getypeerd door een traditionele opdeling met omlopende en twee kruisende paden. De bakstenen muur aan de straat wordt geritmeerd door getrapte bakstenen lisenen met ertussen spaarvelden, bovenaan afgelijnd met een decoratieve baksteenfries. Tussen de hekpijlers een smeedijzeren hek.


ID: 304705 | Bouwkundig element

Burgerhuis in neoclassicistische stijl

Van Schoonbekestraat 11 (Antwerpen)
Burgerhuis in neoclassicistische stijl, te dateren tijdens het derde kwart van de 19de eeuw. Een bouwaanvraag uit 1866 door ridder Edouard Parthon de Von, voor een hotel op de hoek van de Van Schoonbekestraat en de Harmoniestraat, is wellicht met dit pand te identificeren.