Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

3226 resultaten


ID: 35931 | Bouwkundig element

Café voor schippers en scheepstrekkers

Scheldetragel 2 (Destelbergen)
Verankerde en gewitte brede bakstenen lijstgevel met dubbelhuisopstand van één bouwlaag en vijf traveeën, met schilddak, vermoedelijk uit eerste helft 19de eeuw.


ID: 35958 | Bouwkundig element

Winkelhuis en herberg

Tramstraat 3 (Destelbergen)
Huis van twee bouwlagen en drie traveeën met dubbelhuisopstand, onder zadeldak (leien), gebouwd eind van de jaren 1880.


ID: 35964 | Bouwkundig element

Café In de Wachtzaal

Tramstraat 73 (Destelbergen)
Bakstenen hoekcafé van anderhalve bouwlaag met voorpuntgevel van één travee en zijgevel van vier traveeën, onder zadeldak, daterend van circa 1900 en aanleunend bij de zogenaamd landelijke spoorwegarchitectuur.


ID: 35967 | Bouwkundig element

Afspanning In het Brughuis

Veerdreef 6 (Destelbergen)
Hoekhuis van het dubbelhuistype met vijf traveeën en twee bouwlagen, heden met plat dak maar voorheen met schilddak, gebouwd circa 1870.


ID: 41662 | Bouwkundig element

Afspanning Den Haan

Grote Markt 19-20, Sint-Jan Berchmansstraat 1 (Diest)
Groot langshuis uit de 16de-17de eeuw, oorspronkelijk twee verdiepingen hoog, behorend tot de traditionele bak- en zandsteenstijl.


ID: 41667 | Bouwkundig element

Herberg De Wilde Man

Grote Markt 27 (Diest)
Voormalige herberg uit de 17de eeuw. Traditionele bak- en zandsteenstijl; zandstenen sokkel, hoekstenen, speklagen en raamposten voorheen voorzien van kruiskozijnen.


ID: 41764 | Bouwkundig element

Woning De Roode Leeuw

Schaffensestraat 21 (Diest)
Bak- en zandstenen barokhuis met twee verdiepingen en zadeldak van circa 1700. Zijgevel voorzien van schouderstukken en muurvlechtingen.


ID: 41766 | Bouwkundig element

Afspanning In de Laatsten Stuiver

Schaffensestraat 59-65 (Diest)
Vermoedelijk herberg met classicistische voorgevel uit einde 18de eeuw. Ruim dubbelhuis met drie verdiepingen en elf traveeën.


ID: 301779 | Bouwkundig element

Grote Markt met omgeving

Admiraal Ronarchstraat, De Breyne Peellaertstraat, Generaal Baron Jacquesstraat, Grote Markt, Konijnenstraat, Koning Albertstraat, Sint-Niklaasstraat, Torenstraat, Van Pouckestraat, Vrijheidsplein (Diksmuide)
De Grote Markt is een groot rechthoekig, gekasseid marktplein dat de kern van de kleine stad Diksmuide vormt. De meest verzorgde en architecturaal uitgewerkte wederopbouwpanden vindt men aan de Grote Markt en de aanpalende hoofdstraten.


ID: 78123 | Bouwkundig element

Garage Hotel-Restaurant à la ville de Dixmude

Bortierlaan 1 (Diksmuide)
Wederopbouwpand van 1921 naar ontwerp van de Brusselse architect F. Hoyois, zie gevelsteen. Ruim geelbakstenen pand op vierkante plattegrond, met in de hoektraveeën café. Na een recente renovatie werden een aantal eclectische architectuurelementen sterk vereenvoudigd.