Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93316 resultaten


ID: 306844 | Bouwkundig element

Café In den Prins

Victor Servranckxstraat 5 (Zemst)
Café In den Prins werd in 1921 heropgebouwd in een karakteristieke wederopbouwstijl, nadat hij in 1914 ten gevolge van oorlogsfeiten door brand was vernield. In de onmiddellijke nabijheid van de kerk en voorafgegaan door een rechthoekig pleintje vormt deze herberg een sterk beeldbepalend element.


ID: 40976 | Bouwkundig element

Boerenhuisjes

Vijfbunderweg 14-16 (Zemst)
Eénlaagse bakstenen boerenhuisjes onder pannen zadeldaken uit de 19de eeuw.


ID: 41027 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Vredelaan 1-3 (Zemst)
Alleenstaand dubbelhuis van vijf traveeën en twee verdiepingen onder schilddak, heropgebouwd na de Eerste Wereldoorlog. Rechts haaks dienstgebouw uit de 19de eeuw, ook hersteld na oorlogsschade.


ID: 41029 | Bouwkundig element

Sluistoren en watermolen

Watermolenstraat (Zemst)
Overblijfsel van een middeleeuwse sluistoren uit eind 13de of begin 14de eeuw, iets meer stroomafwaarts zijn de ruïnes van de watermolen die erbij hoorde.


ID: 40950 | Bouwkundig element

Kapel Onze-Lieve-Vrouw in 't Hammeke

Zenneweg (Zemst)
Aan de Zenneoever, in de schaduw van een krans lindebomen gelegen éénbeukige kapel afgedekt met een leien zadeldak, uit begin 17de eeuw.


ID: 40952 | Bouwkundig element

Hoeve Waterke

Zenneweg (Zemst)
Verlaten, bouwvallig en bij de Zennedijk gelegen hoevetje uit 17de, 18de eeuw, afhankelijk van het kasteel van Relegem.


ID: 41015 | Bouwkundig element

Boerenhuis

Zenneweg 2 (Zemst)
Ingekort boerenhuis met een behouden traditionele kern uit de 17de eeuw.


ID: 41005 | Bouwkundig element

Onze-Lieve-Vrouwekapel

Zenneweg 9 (Zemst)
Heropgebouwd kapelletje van zandsteen afgewerkt met een gebogen kroonlijst en daterend uit de 18de eeuw.


ID: 308516 | Landschappelijk element

Meilers

Zoersel (Antwerpen)
Op basis van onderzoek van het digitaal hoogtemodel en verder landschappelijk en archeologisch onderzoek is vastgesteld dat er zeker 49 meilers in het Zoerselbos liggen. Het gaat om de restanten van bovengrondse meilers ofwel koepelmeiler.


ID: 200447 | Bouwkundig element

18de-eeuwse spuien

Antwerpsedreef, Boshuisweg, Monnikendreef, Schriekbos (Zoersel)
In de 18de eeuw werd het vloeibeemdensysteem hersteld door middel van houten spuien, die van 1730 tot circa 1760 door stenen spuien werden vervangen en aangevuld.