Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

1268 resultaten


ID: 13981 | Bouwkundig element

Kasteel Vrieselhof

Schildesteenweg 95-99 (Ranst)
Kasteel in neo-Vlaamserenaissance-stijl, wederopbouw van 1917-1919, koetshuis met stalling opgetrokken in 1877.


ID: 75739 | Bouwkundig element

Landgoed Emmaüs

Prinsenlaan 95 (Ravels)
Landgoed met omringend park, bossen en vijvers, in neo-Engelserenaissance-stijl van 1936-1939 naar ontwerp van architect J.B. Vaes.


ID: 75805 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteel van Rethy

Kasteelstraat 58-60 (Retie)
Kasteeldomein met kasteel, kasteelpark, aanhorigheden en voormalige hoeve Klein Hoef.


ID: 75823 | Bouwkundig element

Gemeentehuis van Retie

Markt 1 (Retie)
Gemeentehuis in neogotische stijl, gebouwd in 1897-1898 naar ontwerp van P. Langerock.


ID: 36874 | Bouwkundig element

Kasteel van Genoelselderen

Kasteelstraat 9 (Riemst)
Imposant H-vormig gebouw gelegen binnen een oorspronkelijk waarschijnlijk volledig ommuurd park in landschapsstijl met vijver.


ID: 37084 | Bouwkundig element

Kasteel Sint-Pieter

Waterstraat 43 (Riemst)
Nr.43. Alleenstaand XIX-herenhuis, gelegen in een park, via een dreef van beuken en tamme kastanjebomen met de straat verbonden; aan het eind een inrijhek tussen hardstenen pijlers met ijzeren vaasbekroning. Mergelstenen dubbelhuis van zes trav. en twee bouwl. onder zadeldak (kunstleien), met rechth. toren van één trav. en drie bouwl. onder tentdak aan de r.zijde. Rechth. vensters onder hardste


ID: 46855 | Bouwkundig element

Hof ter Looi of Coolseshof

Looiweg 169 (Rijkevorsel)
Eclectisch landhuis met neotraditionele inslag, in 1881 opgetrokken.


ID: 24006 | Bouwkundig element

Villa naar ontwerp van Joseph De Bruycker

Meensesteenweg 156 (Roeselare)
Villa naar ontwerp van Joseph De Bruycker van 1935. Vierkant volume van twee bouwlagen onder hoog schilddak. Oranje baksteenbouw op arduinen plint, enkele uitbouwen bekleed met travertijn. Typerende omlijsting van zwarte, geglazuurde tegels van deur en erkers. In 1936 toevoeging van kleine apotheek.


ID: 23328 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein Kaasterkasteel

Moorseelsesteenweg 2-4 (Roeselare)
Omwald kasteel met zuidelijk voorhof bestaande uit oost gelegen poortgebouw met aanpalend koetshuis en conciërgewoning en westelijk poortgebouw met aanpalende paardenstal. Voorheen omwald neerhof ten westen van het kasteel en ten oosten motte met bloemenhof. Park ten noorden toegankelijk via 18de-eeuwse bakstenen hekpijlers met natuurstenen vazen. Sterrenbos met tiental lanen uitkijkend op de kerktorens van Roeselare en Rumbeke, op molens en op speciaal daartoe opgerichte beelden. In het park nog een Engelse tuin met merkwaardige bomen, twee kwadrantvijvers en een derde vijver aan de overzijde van de Moorsleedsesteenweg,


ID: 300748 | Landschappelijk element

Park van het Kaasterkasteel

Moorseelsesteenweg 2-4 (Roeselare)
Het domein van het Kasteel van Rumbeke of het zogenaamde Kaasterkasteel bevindt zich in een dal van de Regenbeek.