Ter hoogte van het Witloofhof in Zaventem werd een archeologisch vooronderzoek uitgevoerd. Dat bestond uit een landschappelijk en verkennend booronderzoek, gevolgd door een proefsleuvenonderzoek. Over het volledige terrein werden via een edelmanboor (diameter 7cm) 9 landschappelijke boringen uitgevoerd. Vervolgens werden twee zones geselecteerd voor een verkennend booronderzoek. In het westen en het noorden van het terrein werden in totaal 42 verkennende boringen gezet. Dit werd gedaan aan de hand van een edelmanboor met een diameter van 12cm.
Het volledige terrein werd geselecteerd voor het proefsleuvenonderzoek. Er werden in totaal 13 sleuven en 1 kijkvenster aangelegd. De sleuven hadden allen verschillende oriëntatie en waren 2m breed.
Auteurs: Verbeelen, Giel
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)
Bron: LEES T., DECRAMER W. & DOUCET A. 2024: Nota Uitgesteld vooronderzoek zonder en met ingreep in de bodem Zaventem – Witloofhof Verslag, Zelzate.
Type: nota (archeologieportaal)
Datum: