Gebeurtenis

Vooronderzoek Zoersel Herentalsebaan

bureauonderzoek
ID
1084796
URI
https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1084796

Beschrijving

De opdrachtgever plant het plangebied te verkavelen in vijf nieuwe loten voor nieuwbouwwoningen. Het plangebied omvat twee percelen met een totale oppervlakte van ca. 4.144 m2.

De aangelegde werkputten hebben een lengte tussen ca. 19 en 48 m. In totaal is ca. 341 m2 aangelegd (7,58%). De voorgeschreven dekkingsgraad werd niet behaald, in het westen van het terrein stonden verschillende bomen die behouden zouden blijven, waardoor de ligging van de sleuven aangepast moest worden. In het oosten van het terrein is een toegangspoort met omheining aanwezig, waardoor ook hier de proefsleuven aangepast zijn. Er werd hier gekozen om oost-west georiƫnteerde sleuven aan te leggen wegens de locatie van de omheining.

In alle zes de sleuven is de C-horizont op een diepte van ca. 50 tot 70 cm onder het maaiveld aangesneden. Uit de profielen blijkt dat er sprake is van twee of drie Ap-horizonten die de C-horizont afdekken. Er zijn in totaal vijf sporen geregistreerd en geen enkel spoor is ouder dan de nieuwe/nieuwste tijd.

Auteurs: Cornelissen, Yasmine
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)

Bronnen

Bron: HEIRBAUT E.N.A., MONDEN A.: Proefsleuvenonderzoek aan de Herentalsebaan te Zoersel. Deel I, LAReS rapport 983, Halle-Zoersel.
Type: nota (archeologieportaal)
Datum:

Bekijk gerelateerde erfgoedobjecten


Je kan deze pagina citeren als: Inventaris Onroerend Erfgoed 2025: Vooronderzoek Zoersel Herentalsebaan [online], https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1084796 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.