Het vooronderzoek bestond uit een landschappelijk booronderzoek, een archeologisch booronderzoek, proefputten in functie van steentijd artefactensites en een proefsleuvenonderzoek. Het vooronderzoek werd uitgevoerd van 2020 tot en met 2022.
Tijdens het landschappelijk booronderzoek werden er 12 gekernde mechanische boringen en 737 handmatige boringen geplaatst. De handmatige boringen werden gezet in een grid van 30 x 35 meter met een edelmanboor met een diameter van 7 cm. Het onderzoek werd uitgevoerd door Archeoworks in samenwerking met ABO, BAAC Nl en RAAP Zuid.
Het archeologisch booronderzoek werd uitgevoerd door Archeoworks. Bij het verkennend archeologisch booronderzoek werden de boringen geplaatst in een grid van 10 x 12 meter met een edelmanboor met een diameter van 15 cm. In Sector B zette men 683 boringen, in Sector C 47 boringen en in Sector D 117 boringen. Het verkennend onderzoek leidde in Sector B en Sector D tot een waarderend archeologisch booronderzoek. In Sector B werden er in eerste instantie 496 boringen geplaatst in een grid van 5 x 6 meter. Dit grid werd plaatselijk verdicht tot een grid van 2,5 x 3 meter waarbij bijkomend 238 boringen uitgevoerd werden. In Sector D werden er meteen 36 waarderende archeologische boringen geplaatst in een grid van 2,5 x 3 meter.
De resultaten verantwoordde de overstap naar proefputten in functie van steentijd artefactensites. In Sector B werden 10 proefputten van 1 m2 uitgegraven en in Sector D 1 proefput van 1 m2. Dit onderzoek werd uitgevoerd door Archeoworks.
Tenslotte werd er een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd door VEC. Het aanleggen van de proefsleuven was als volgt:
Auteurs: Arts, Annick
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)
Bron: GEERTS, D., PEETERMANS, S., VAN DER WAA, M., VERBEECK, K., VANMONTFORT, B., VAN KERKHOVEN, I., WEEKERS-HENDRICKX, B. en PAULUSSEN, R., 2026: Archeologienota Lommel Kristalpark III. Sectoren B, C, D, E en F, Leuven.
Type: archeologienota (archeologieportaal)
Datum: