Gebeurtenis

Vooronderzoek Herinrichting transportzone LAR

verkennend archeologisch booronderzoek, landschappelijk bodemonderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
ID
1089400
URI
https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1089400

Beschrijving

In totaal werden er 5 proefsleuven gepland. De sleuven hebben een wisselende oriëntatie. De tussenafstand bij de sleuven bedraagt ca. 13 m. De sleuven hebben een breedte van 2,0 meter en zijn maximaal verspreid over het plangebied uitgezet. Waar nodig zijn er kijkvensters en volgsleuven uitgezet. De sleuven hebben een totale oppervlakte van 621 m2, wat overeenkomt met 7,5 %. Hiermee is het dekkingspercentage van 12,5% niet bereikt, echter werd wel voldoende oppervlakte onderzocht om de onderzoeksvragen te kunnen beantwoorden. De werkputten werden aangelegd met behulp van een kraan op rupsbanden van 18 ton en met een gladde graafbak van 2 m breed.

Auteurs: Philipsen, Floris; Derweduwen, Natascha
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)

Bronnen

Bron: PHILIPSEN F., CALIS J. & DERWEDUWEN N. 2026: Nota Transportzone LAR/ Collector LAR, Larstraat/ Grote Weg/ Brun Cornet/ Lar te Rekkem - Lauwe (Menen), Eke.
Type: nota (archeologieportaal)
Datum:

Bekijk gerelateerde erfgoedobjecten


Je kan deze pagina citeren als: INVENTARIS ONROEREND ERFGOED 2026: Vooronderzoek Herinrichting transportzone LAR [online], https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1089400 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.