Gebeurtenis

Vooronderzoek Cromfortstraat

proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
ID
1089798
URI
https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1089798

Beschrijving

In het kader van de uitbreiding van een bestaand landbouwbedrijf is in deze fase een onderzoeksgebied van 4.329 m2 afgebakend voor verder onderzoek. Uiteindelijk werd 2.215 m2 van onderzoeksgebied gevrijwaard van toekomstige ingrepen, waardoor deze zone buiten beschouwing is gelaten. Binnen het proefsleuvenonderzoek zijn op 2/06/2026 in totaal twee proefsleuven aangelegd, goed voor 242,25 m2, of 10,94 % van het te onderzoeken onderzoeksgebied. Omdat er echter in rekening kan worden gebracht dat aan de hand van de archeologische prospectie in de twee deelzones alle onderzoeksvragen voldoende beantwoord kunnen worden, is dit percentage hier voldoende dekkend.

Auteurs: Mestdagh, Bert; Depaepe, Ine
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)

Bronnen

Bron: MESTDAGH B. 2026: Nota Verslag van Resultaten Proefsleuvenonderzoek Veurne Cromfortstraat Deelgebied 2, fase 2 (Prov. West-Vlaanderen), Monument Vandekerckhove Rapporten, Ingelmunster.
Type: nota (archeologieportaal)
Datum:

Bekijk gerelateerde erfgoedobjecten


Je kan deze pagina citeren als: INVENTARIS ONROEREND ERFGOED 2026: Vooronderzoek Cromfortstraat [online], https://id.erfgoed.net/gebeurtenissen/1089798 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.