20476 resultaten
ID: 1071414 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
Jesserenstraat 101 (Tongeren-Borgloon)
Tijdens het proefsleuvenonderzoek zijn er echter geen sporen en /of vondsten aangetroffen die wijzen op de aanwezigheid van een archeologische site. Vermoedelijk is er binnen de contouren van het plangebied geen archeologische site aanwezig geweest.
ID: 1072904 | archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
Kanjelstraat (Tongeren-Borgloon)
In het kader van de aanleg van een parking werd een landschappelijk bodemonderzoek uitgevoerd. Op het terrein werden 7 landschappelijke profielputten aangelegd. De putten waren 2 bij 3m en hadden een maximale diepte van 2m.
ID: 1088429 | niet-systematische veldkartering, toevalsvondsten
Kertsbornstraat 25 (Tongeren-Borgloon)
Artefacten werden aan de oppervlakte gevonden en gemeld als toevalsvondst.
ID: 217437 | archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
Keversstraat 6 (Tongeren-Borgloon)
ID: 1073240 | controle van werken
tot
Keversstraat 6 (Tongeren-Borgloon)
ID: 156071 | controle van werken
Kielenstraat, Stadhuisplein (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van de dakrestauratie van het kloosterpand en de bijhorende riolering- en drainagewerken binnen de kloostertuin van de O.L.V.-basiliek te Tongeren werd besloten om de werken archeologische te begeleiden.
ID: 197566 | toevalsvondsten, geofysisch onderzoek, elektromagnetisch onderzoek, booronderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Koninksemsteenweg 118 (Tongeren-Borgloon)
Een archeologische prospectie met ingreep in de bodem door middel van één proefput en boringen werd uitgevoerd als aanvulling op een voorafgaand geofysisch onderzoek dat heeft plaats gevonden op 11 maart 2013. Het onderzoek vindt plaats voorafgaand aan de realisatie van een Bed & Breakfast op deze locatie. Bij sonderingen werd op de locatie van de nieuwe kelder op een ondoordringbare laag gestoten. Vermoedelijk heeft men hier de Romeinse weg Bavai-Keulen geraakt waarvan verwacht wordt dat het tracé doorheen het plangebied loopt. Het is deze archeologisch relevante structuur die de rechtstreekse aanleiding vormt voor een archeologische toets van het terrein. Bij de profielweerstandsmeting tijdens het geofysisch onderzoek werd een spoor van de Romeinse weg aangetroffen, waardoor de op te graven proefput bijgevolg op die locatie werd voorzien.
ID: 1080968 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
tot
Koninksemstraat (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van het oprichten van 2 appartementsblokken met een ondergrondse parkeergarage, omgevingsaanleg en bijhorende nutsvoorzieningen, werd een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd.
ID: 196349 | archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Koolkuil, Wijngaardstraat (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van de geplande uitbreiding van het zorgcentrum grauwzusters, met de bouw van serviceflats, werd een archeologisch vooronderzoek in de vorm van 3 proefputten uitgevoerd.
ID: 1081322 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
Kruissteenweg 117 (Tongeren-Borgloon)
Ter hoogte van de Romeinse muur werd een proefput aangelegd van 2x1m tot in de moederbodem om de opbouw van de fundering te kennen.