10001 resultaten
ID: 1082794 | opgravingen vanuit wetenschappelijke vraagstelling, metaaldetectie, onderzoek van gewervelde diersoorten, zaden- en vruchtenonderzoek, ecologische archeologie, materiaalstudie, fysisch-antropologisch onderzoek, toevalsvondsten
tot
Cottalaan 1 (Tongeren-Borgloon)
Bij het archeologisch onderzoek van de toevalsvondst werd de werkput vlakdekkend opgegraven.
ID: 55080 | metaaldetectie, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Darenbergstraat, Radiostraat (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van een geplande verkoop van enkele loten bouwgrond en de plannen om er een appartementsgebouw en 5 rijwoningen op te richten werd een archeologisch vooronderzoek uitgevoerd, m.b. een proefsleuvenonderzoek (2 sleuven met telkens diepere proefput) en gebruik van een metaaldetector. Aangezien het terrein naar alle waarschijnlijkheid op de rand van het noordoostelijke grafveld van de Romeinse stad gelegen was, was de kans zeer groot dat bij de aanleg van deze gebouwen archeologische sporen aangesneden zouden worden.
ID: 196351 | metaaldetectie, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, archeologische veldkartering
De Locht (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van diverse infrastructurele werkzaamheden door Aquafin nv rondom het gehucht Mulken (gemeente Tongeren) werd een archeologisch vooronderzoek uitgevoerd. Het terrein werd in eerste instantie onderzocht via een terreinonderzoek en een veldkartering met een metaaldetector (op 23 oktober 2012) waar mogelijk, gevolgd door een proefsleuven en -puttenonderzoek (van 5 november tot en met 15 november 2012). Het veldwerk werd uitgevoerd in drie zones, overeenkomend met de aanleg van een ondergronds pompstation (1) (1 proefsleuf), een bergingsbekken (2) (7 proefputten) en het tracé voor een persleiding (3) (proefsleuven).
ID: 1074421 | landschappelijk booronderzoek, geofysisch onderzoek, archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Dijk, Kastanjewal, Sportpleinstraat (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van het masterplan De Motten en het openleggen van de Jeker te Tongeren werd een archeologische prospectie met ingreep in de bodem uitgevoerd. Dit onderzoek bestond uit een bureauonderzoek, proefputten, een geofysisch onderzoek, landschappelijke mechanische boringen en handmatige boringen.
ID: 1082163 | in-situbehoud, landschappelijk booronderzoek, metaaldetectie, archeologische opgravingen
tot
Dijk (Tongeren-Borgloon)
De opgraving werd in 2 fasses uitgevoerd.
ID: 154680 | metaaldetectie
tot
Eggelmeerbos, Hersegatstraat, Heurkensberg, Heuveldal, Op het Heysterveld (Tongeren-Borgloon)
ID: 154681 | metaaldetectie, archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Eggelmeerbos, Hersegatstraat, Heurkensberg, Heuveldal, Op het Heysterveld (Tongeren-Borgloon)
Naar aanleiding van de inrichting van een nieuwe verkaveling werd na een eerste fase waarin het volledige terrein werd in een eerste fase gescreend met een metaaldetector en in een tweede fase een archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem uitgevoerd.
ID: 1085135 | metaaldetectie, materiaalstudie, archeologische opgravingen
tot
Graethemstraat 3-9 (Tongeren-Borgloon)
Bij de opgraving werden 1130 m² in 2 werkputten opgegraven.
ID: 193605 | metaaldetectie, controle van werken, evaluerend terreinonderzoek
tot
Grote Markt (Tongeren-Borgloon)
Archeologische begeleiding van de vernieuwing van de nutsleidingen en de herinrichting van het stadscentrum te Tongeren. De uitvoering van deze archeologische begeleiding volgde de fasering van de rioleringswerken.
ID: 197566 | toevalsvondsten, geofysisch onderzoek, elektromagnetisch onderzoek, booronderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem
tot
Koninksemsteenweg 118 (Tongeren-Borgloon)
Een archeologische prospectie met ingreep in de bodem door middel van één proefput en boringen werd uitgevoerd als aanvulling op een voorafgaand geofysisch onderzoek dat heeft plaats gevonden op 11 maart 2013. Het onderzoek vindt plaats voorafgaand aan de realisatie van een Bed & Breakfast op deze locatie. Bij sonderingen werd op de locatie van de nieuwe kelder op een ondoordringbare laag gestoten. Vermoedelijk heeft men hier de Romeinse weg Bavai-Keulen geraakt waarvan verwacht wordt dat het tracé doorheen het plangebied loopt. Het is deze archeologisch relevante structuur die de rechtstreekse aanleiding vormt voor een archeologische toets van het terrein. Bij de profielweerstandsmeting tijdens het geofysisch onderzoek werd een spoor van de Romeinse weg aangetroffen, waardoor de op te graven proefput bijgevolg op die locatie werd voorzien.