17192 resultaten
ID: 1080692 | landschappelijk booronderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
tot
Echellaan 14 (Bilzen-Hoeselt)
Naar aanleiding van de realisatie van een verkaveling werd er een landschappelijk bodemonderzoek en een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd.
ID: 1076895 | radiokoolstofdatering, metaaldetectie, archeologische opgravingen
tot
Eikaart 7 (Bilzen-Hoeselt)
Op basis van het uitgevoerde proefsleuvenonderzoek (gerapporteerd in archeologienota ID 435718) werd een programma van maatregelen opgesteld voor een archeologische vlakdekkende opgraving.
ID: 1075769 | landschappelijk booronderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, verkennend archeologisch booronderzoek
tot
Gansterenstraat 10-17 (Bilzen-Hoeselt)
Naar aanleiding van het slopen van huidige bebouwing, het bouwen van een woonzorgcentrum en omgevingsaanleg, werd er een landschappelijk bodemonderzoek, een verkennend archeologisch booronderzoek en een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd.
ID: 1081667 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, landschappelijk bodemonderzoek
Geerstraat (Bilzen-Hoeselt)
Na het landschappelijk booronderzoek werd er over het terrein 1 proefsleuf aangelegd met een noordwest- zuidoost oriƫntering. Er werd ook nog 1 kijkvenster aangelegd.
ID: 1076856 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
tot
Genutstraat (Bilzen-Hoeselt)
Over het terrein werd 1 proefsleuf aangelegd en in de sleuf werd op 2 plaatsen verdiept om de stratigrafie te vatten.
ID: 1086555 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
Genutstraat (Bilzen-Hoeselt)
Drie proefputten werden aangelegd om de stratigrafische opbouw van het terrein te kennen. Twee van de drie proefputten werden op structuren herkenbaar op de historische kaarten gelegd. De derde proefput situeerde zich in de tuinzone.
ID: 1076409 | verkennend archeologisch booronderzoek, proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, landschappelijk booronderzoek
tot
Hanterstraat, Romershovenstraat (Bilzen-Hoeselt)
Archeologisch vooronderzoek naar aanleiding van geplande werken ter hoogte van de Romershovenstraat en de Hanterstraat.
ID: 1083761 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
Heesstraat (Bilzen-Hoeselt)
In de eerste fase werd in het uiterste westen 1 lange proefsleuf aangelegd waarin 2 vlakken aangelegd werden. De zuidelijke zone werd onderzocht door middel van 2 proefputten.
ID: 1087015 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites
Heesstraat (Bilzen-Hoeselt)
Twee proefsleuven met een noordwest-zuidoost oriƫntatie werden aangelegd.
ID: 1072789 | archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem, verkennend archeologisch booronderzoek
Herreweg (Bilzen-Hoeselt)
Omwille van de beperkte oppervlakte van het terrein werden het landschappelijk en verkennend booronderzoek gecombineerd. 13 Boringen werden uitgezet in een grid van 5X6m. De boorkop had een diameter van 15 cm. Het sediment onder de bouwvoor en het colluvium tot een diepte van 30 tot 40 cm werd uitgezeefd over een zeef met maaswijdte 2mm. Van de 13 boringen konden 8 uitgevoerd worden tot de gewenste diepte.