Resultaten gebeurtenissen

< Ga naar zoekformulier

Resultaten gebeurtenissen

48916 resultaten


ID: 1074122 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites, paleolandschappelijk booronderzoek

tot
Esenweg (Diksmuide)
Archeologisch vooronderzoek Esenweg


ID: 1072127 | materiaalstudie, fysisch-antropologisch onderzoek, archeologische opgravingen

tot
Esenweg 2-8 (Diksmuide)
Voor de uitvoering van het veldwerk gebeurde met een minimale bezetting. De stoffelijke resten worden vrijgelegd, schoongemaakt, gefotografeerd, ingetekend op schaal 1/10 (handmatig of via digitale 3D-fotografie met duidelijk zichtbare topografisch verankerde merktekens die in een digitaal plan kunnen verschaald worden) en beschreven aan de hand van skeletfiches.


ID: 1071553 | archeologisch vooronderzoek met ingreep in de bodem


Generaal Baron Jacquesstraat 50 (Diksmuide)
Proefputtenonderzoek in tuin privé woning, enkel 20ste eeuwse ophogingslagen aangetroffen


ID: 220212 | archeozoölogisch onderzoek, opgravingen vanuit wetenschappelijke vraagstelling

tot
Grote Markt (Diksmuide)
De archeologische prospectie die uitgevoerd werd op de Grote Markt van Diksmuide kadert binnen de geplande herinrichting van het marktplein. Omdat de geplande werken eventueel aanwezige archeologische sporen kunnen vernietigen, werd voorafgaandelijk een archeologische prospectie vanuit wetenschappelijke vraagstelling uitgevoerd.


ID: 1076329 | metaaldetectie, archeologische opgravingen

tot
Grote Markt (Diksmuide)
Het doel van dit onderzoek was gericht naar opvullen van hiaten binnen de geschiedenis van Diksmuide met een focus op het stadhuis en het kerkhof. De opgraving zelf verdeelde het domein in twee delen: enerzijds 60 vierkante meter voor het binnenplein waarin werkput één en drie lagen en anderzijds circa zesenhalve vierkante meter voor de zone in het poortgebouw die volledig bestond uit werkput twee. Het vrij leggen van de inhumaties en muurrestanten gebeurden volgens de standaard methodes.


ID: 1081883 | sleuvenonderzoek

tot
Grote Markt (Diksmuide)
Archeologische werfbegeleiding bij de heraanleg van de Grote Markt.


ID: 1084524 | opgravingen vanuit wetenschappelijke vraagstelling, toevalsvondsten

tot
Grote Markt (Diksmuide)
Archeologische werfbegeleiding, volgend op de melding van een toevalsvondst.


ID: 1075090 | proefsleuven en proefputten i.f.v. sporensites


Grote Markt 31 (Diksmuide)
Naar aanleiding van de realisatie van een nieuwe parkeergelegenheid werd een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd.


ID: 1080691 | evaluerend terreinonderzoek, toevalsvondsten


Grote Markt 31 (Diksmuide)
Toevalsvondst van een ondergrondse trap, vrijgekomen bij het trekken van een sleuf voor bekabeling bij de heraanleg van de Grote Markt.


ID: 1080690 | opgravingen vanuit wetenschappelijke vraagstelling, toevalsvondsten


Grote Markt 46 (Diksmuide)
Bij de aanleg van een sleuf voor elektriciteitsvoorzieningen werd een betonnen plaat gevonden.