Albert Coppens bouwde in de jaren 1930 een bescheiden, maar vooruitstrevend oeuvre uit, dat zich vooral in zijn woonplaats Deurne lijkt te concentreren. Behalve zijn eigen woning in een verzorgde art deco aan de Paulus Beyestraat 5 in Deurne, zijn verder nog enkele woningen in modernistische stijl bekend aan de Venneborglaan 13 en 18 in Deurne en de Minvervastraat 13 in Berchem, een meergezinswoning aan de Jan Palfijnstraat 21 in Antwerpen, een meergezinswoning en een appartementsgebouw aan de Turnhoutsebaan 357 en 359 in Deurne.
Auteurs: Braeken, Jo
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Stad Antwerpen
Paulus Beyestraat 5 (Antwerpen)
Deze rijwoning in art-decostijl werd in 1932 als eigen woning ontworpen door de architect Albert Coppens.
Turnhoutsebaan 357 (Antwerpen)
Rijwoning met gele bakstenen lijstgevel met rechthoekige erker gemarkeerd door ronde hoekzuilen en overluifeld portaal met rond balkon, ontworpen in 1938 door Albert Coppens.
Turnhoutsebaan 359 (Antwerpen)
Modernistisch appartementsgebouw met typische elementen zoals de horizontale belijning en de afgeronde erkers, ontworpen in 1937 door Albert Coppens.
Paulus Beyestraat 5 (Antwerpen)
Deze rijwoning in art-decostijl werd in 1932 als eigen woning ontworpen door de architect Albert Coppens.