waarneming

Leemkuilstraat

archeologisch element
ID
993826
URI
https://id.erfgoed.net/waarnemingen/993826

Beschrijving

Het archeologisch vooronderzoek in de Leemkuilstraat – Veeweidestraat toont aan dat het projectgebied grotendeels bestaat uit een leembodem met een AC-profiel, waarbij de bouwvoor donkerbruin is en een dikte van 20 tot 40 cm heeft. Daaronder bevindt zich een bruine C-horizont, plaatselijk met veel kiezels, en in één profiel een zandigere 2C-horizont. Het archeologisch vlak ligt vrij ondiep, op gemiddeld 20 tot 40 cm onder het maaiveld.
In het centrale deel van het terrein werden wel aanzienlijke recente verstoringen vastgesteld, gevuld met materialen zoals beton, plastic en snelbouwsteen. Er werden geen archeologisch relevante sporen of vondsten aangetroffen, en de kans op het aantreffen van steentijdartefacten werd laag ingeschat.

Auteurs: Devroe, Annika
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Devroe, Annika

Gebeurtenis:

Je kan deze pagina citeren als: INVENTARIS ONROEREND ERFGOED 2026: Leemkuilstraat [online], https://id.erfgoed.net/waarnemingen/993826 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.