waarneming

Beverhoutsveld

archeologisch element
ID
994420
URI
https://id.erfgoed.net/waarnemingen/994420

Beschrijving

Tijdens het proefsleuvenonderzoek werden enkele greppels en kuilen, waaronder paalkuilen en een waterkuil, aangetroffen in de aangelegde sleuven. Het plotten van deze sporen op historische kaarten toont aan dat de greppels niet overeenkomen met perceelsgrenzen weergegeven op o.a. de Atlas der Buurtwegen of de Popp-kaart. Ook op de Ferrariskaart staan geen gebouwen of andere structuren afgebeeld die mogelijk kunnen gelinkt worden aan de paalkuilen, kuilen en greppels in het sporenbestand. Er kan verondersteld worden dat de sporen ouder zijn dan de kaartbronnen.
Een groot deel van de aardewerkvondsten geregistreerd tijdens dit vooronderzoek dateren uit de Romeinse periode, de late middeleeuwen en de nieuwe tijd. Een datering van de aangetroffen sporenclusters (WP 5 en WP 8-9-10) ouder dan de historische kaarten wordt
ondersteund door het aangetroffen aardewerk.

Auteurs: Van den Hove, Peter
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)

nederzettingssporen

Datering: late middeleeuwen, nieuwe tijd, Romeinse tijd
Typologie: greppels, kuilen, paalkuilen, waterkuilen
Gebeurtenis:

Relaties


Je kan deze pagina citeren als: INVENTARIS ONROEREND ERFGOED 2026: Beverhoutsveld [online], https://id.erfgoed.net/waarnemingen/994420 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.