Naar aanleiding van rioleringswerken en de herinrichting van de openbare ruimte in de straten rond de O.L.V. basiliek, het Stadhuisplein, de Vlasmarkt, de Graanmarkt, de Grote Markt en het Vrijthof te Tongeren werden de werken noodzakelijk archeologisch begeleid.
Onder de nagenoemde ‘zwarte laag’ was aan de noordoostelijke zijde een klein bruin pakket zichtbaar bovenop een lichtbruine leemlaag. Tegen deze lichtbruine laag lag een bruine laag bovenop een lichtbruin leempakket. In het zuidwesten van het profiel was een donkerbruine laag met veel baksteen te zien, tegen een lichtbruine leemlaag met grote concentraties mortel.
Dit zijn opnieuw resten van Romeinse woningbouw.
Algemeen: de zogenaamde zwarte laag.
Tussen de verstoring van het moderne wegdek en de ‘zwarte laag’ bevonden zich twee dikke bruingrijze pakketten, waarvan één lichter van kleur was en een skelet bevatte in anatomisch verband, maar zonder een af te lijnen grafkuil.
Auteurs: Carlier, Eleonore; Jansen, Isabelle
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)
| Aantal | 1 st |