is deel van de aanduiding als gebied geen archeologie, gewestelijk Gebied 17073
Deze aanduiding is geldig sinds
Naar aanleiding van de bouw van een kantoorgebouw met achterliggende fabriekshal en bijhorende infrastructuur, werd er een verkennend archeologisch booronderzoek en een proefsleuvenonderzoek uitgevoerd.
Het verkennend archeologisch booronderzoek leverde geen eco- of steentijdartefacten op die wijzen op het voorkomen van een artefactenvindplaats uit de steentijd. De afwezigheid van een steentijd artefactensite kan bijgevolg voldoende worden aangetoond.
Tijdens het proefsleuvenonderzoek werden slechts enkele recente bodemsporen aangetroffen die in verband gebracht kunnen worden met de inrichting van de luchthaven tijdens en kort na WO II die geen bijkomende kennispotentieel bieden. Er werden geen archeologisch relevante sporen aangetroffen. Het niet-aantreffen van vondsten en de recente antropogene sporen, die weinig relevante archeologische waarden hebben, leiden daardoor niet tot bijkomstige kennis- en/of datawinst voor de omgeving van Sint-Truiden.
Alle verzamelde data en verstellingen tijdens het proefsleuvenonderzoek leiden tot de conclusie dat het terrein een laag tot nihilistisch kennis- en datapotentieel heeft. Er werden immers geen relevante archeologische sites vastgesteld die zouden kunnen leiden tot bijkomende informatie over de omgeving. Er werden louter sporen vastgesteld die te linken zijn aan landinrichting tijdens WO II.
Auteurs: Lees, Tom
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Terra Engineering & Consultancy (TEC)