Naar aanleiding van de bouw van een appartementsgebouw werd een archeologisch vooronderzoek uitgevoerd.
Er werden tijdens het onderzoek 13 bodemsporen geregistreerd, allemaal achter de bestaande woning: 10 paalkuilen, 2 kuilen en een greppelsegment. Ze zijn van een eerder recente datering. Er werd in S6 een spijker aangetroffen en in S8 een (post)middeleeuwse oxiderend gebakken wandscherf.
In sleuf 4 werden nabij de zuidelijke grens van het terrein 2 fragmenten handgevormd aardewerk, met chamotte gemagerd, opgemerkt, In sleuf 2 (centraal op het terrein) werden 11 kleine fragmenten handgevormd aardewerk gevonden, gemagerd met organisch materiaal en chamotte. Beide losse vondsten kunnen ruim in de IJzertijd gedateerd worden. er werden geen sporen rond aangetroffen.
Auteurs: Patrouille, Els
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)
Beschrijving:
In het zuiden van sleuf 4 werden 2 fragmenten handgevormd aardewerk aangetroffen. Het betreft een losse vondst. Het aardewerk is gemagerd met chamotte.
Centraal in sleuf 2 werden, ook als losse vondst, 11 kleine fragmenten handgevormd aardewerk aangetroffen (46 gram). Ze zijn gemagerd met organisch materiaal en chamotte.
Beide vondsten zijn in de IJzertijd te dateren.
Beschrijving:
De sporen bevinden zich achter de woning en zijn vermoedelijk hieraan gelinkt. Het betreft 10 kleine vierkante paalkuilen, twee kuilen en één greppelsegment. In de vulling van S6 werd een spijker aangetroffen, in S8 een oxiderend gebakken wandscherf.