Het gaat om een beperkte opgraving waardoor de context van de sporen moeilijk is vast te stellen. Tijdens het onderzoek werden 23 sporen aangetroffen. De paalkuilen binnen het plangebied konden niet tot een structuur toegewezen worden. Het is mogelijk dat de structuur verder richting het zuiden loopt. Het gaat om een middeleeuwse offsite vindplaats.
Alle sporen lijken in de Middeleeuwen, meer specifiek de Volle Middeleeuwen, te dateren. Een van de paalkuilen kan gedateerd worden in de 11de – 13de eeuw. De kuilen hadden allen eenzelfde vulling die een witbruin gevlekte kleur had. Ze bestonden ook bijna allemaal uit één vulling wat laat zien dat ze in één keer zijn opgevuld. Het gaat mogelijk om leemwinningskuilen. Een aantal kuilen kunnen aan de hand van aardewerk in de 10de – 11de eeuw gedateerd worden. De functie van de greppels is moeilijk vast te stellen gezien de afwezigheid van duidelijke bewoningssporen. Het is mogelijk dat de greppels als afscheiding van een erf gebruikt werden.
Auteurs: Jessica, Siemons
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: VLAAMS ERFGOED CENTRUM bvba (VEC)
Beschrijving:
Het onderzoek leverde 17 scherven op die in de Middeleeuwen te situeren zijn. Over het algemeen kunnen de meeste sporen gedateerd worden tussen de 10de en 13de eeuw. Een Vroeg en Laat Middeleeuwse aanwezigheid binnen het plangebied is eerder beperkt. Aardewerk uit de Nieuwe Tijd werd niet aangetroffen.