Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

19965 resultaten


ID: 205197 | Bouwkundig element

Weverij Sagaert NV

Spoorwegstraat (Harelbeke)
Voormalige weverij Sagaert NV uit de jaren 1930-1940, gelegen op de hoek met de Tuinbouwstraat. In 1930 laat de maatschappij "André en Gerard Sagaert gebroeders" een weverij met elektrische motor bouwen op de hoek van de Spoorweg- en de Tuinbouwstraat. Aan de kant van de Spoorwegstraat komt ook een conciërgewoning (nummer 23): In de jaren 1930-1940 wordt de weverij meermaals uitgebreid. De uitbreidingen van 1936 (noordoostzijde) en 1939 (zuidoostzijde naar ontwerp van architect Poly Scherpereel uit Kortrijk) zorgen telkens voor een verdubbeling van de bebouwde oppervlakte. In 1940 wordt de fabriek naar ontwerp van architect J. De Meyere uit Kortrijk vergroot met een werkplaats en magazijn.


ID: 205199 | Bouwkundig element

Herdenkingsmonument Eerste en Tweede Wereldoorlog

Stasegemdorp (Harelbeke)
Herdenkingsmonument voor de militaire en de burgerlijke slachtoffers van de Eerste en Tweede Wereldoorlog, gelegen links voor de Sint-Augustinuskerk. Standbeeld uitgevoerd naar een ontwerp van V. Dupont, en sokkel gesigneerd door "J. POLLET AVELGHEM".


ID: 205200 | Bouwkundig element

Lourdesgrot

Stasegemdorp (Harelbeke)
Lourdesgrot, gelegen ten zuiden van de kerk. Opgetrokken in 1930 door koster René Raes uit dankbaarheid voor de wonderbaarlijke genezing van het Stasegemse meisje Odila Vandendriessche (1910-1997) na een bedevaart naar Lourdes.


ID: 205217 | Bouwkundig element

Dorpswoning van 1933

Stasegemdorp 135 (Harelbeke)
Dorpswoning, oorspronkelijk deel van een dubbelwoonst in spiegelbeeld gebouwd in 1933 voor Arthur Detremmerie. Rijwoning van baksteen getypeerd door voorgevel met uitvoering baksteenmetselwerk in twee kleuren (rood-geel).


ID: 205204 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1922

Stasegemdorp 41 (Harelbeke)
Burgerhuis volgens het kadaster gebouwd in 1922. Rijwoning met voorgevel van gele baksteen met accenten van rode baksteen op arduinen plint. Eclectische geveluitwerking.


ID: 205205 | Bouwkundig element

Eclectisch burgerhuis van 1925

Stasegemdorp 43 (Harelbeke)
Eclectisch burgerhuis gebouwd in 1925 voor Leon Vanrenterghem, bij het kadaster omschreven als bediende. Voorgevel van beige baksteen op arduinen plint; kleine accenten van witsteen. Centraal dakvenster.


ID: 205206 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1925

Stasegemdorp 45 (Harelbeke)
Deels vrijstaand burgehuis met aanpalende garage gebouwd in 1925 voor nijveraar Aloïs Mussche. Voorgevel van beige baksteen op arduinen plint. Begane grond naast de ingang uitgewerkt met rechthoekige erkeruitbouw met balkon. Aangebouwde autobergplaats met kantelen.


ID: 205207 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1926

Stasegemdorp 49 (Harelbeke)
Burgerhuis volgens de kadastrale gegevens gebouwd in 1926 voor U. Vandeputte. Lijstgevel doorbroken door tuitgevel en ontlastingsbogen met open voeg.


ID: 205208 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1931

Stasegemdorp 50 (Harelbeke)
Woning van 1931 opgetrokken in oranje baksteen gecombineerd met arduin voor plint, borstwering van de erker en enkele decoratieve accenten. Lichte art deco-invloed.


ID: 205209 | Bouwkundig element

Burgerhuizen van 1927

Stasegemdorp 51-53 (Harelbeke)
Eclectisch samenstel van burgerhuizen volgens het kadaster gebouwd in 1927 voor de familie Van Poucke en voor Cyriel Christiaens.