Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

6302 resultaten


ID: 92163 | Bouwkundig element

Orgel kerk Heilig Hart (wijk De Meiboom)

Hippoliet Spilleboutdreef 13 (Roeselare)
In dit grote en imposante kerkgebouw uit 1930 werd pas in 1957 een orgel gebouwd, door Jos. Loncke en Zonen uit Esen.


ID: 23905 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Godelieve

Honzebroekstraat 32 (Roeselare)
Gebouw van 1981 naar ontwerp van H. Vermoortel (Buro II, Roeselare).


ID: 23907 | Bouwkundig element

Calvarie

Hoogleedsesteenweg (Roeselare)
Calvarie met lantaarn op bakstenen sokkel.


ID: 23908 | Bouwkundig element

Gedenksteen

Hoogleedsesteenweg (Roeselare)
Gedenksteen met opschrift, aan de hoek met Ter Bets.


ID: 23913 | Bouwkundig element

Architectuurbureau en woning Buro I en II

Hoogleedsesteenweg 415 (Roeselare)
Omwald hedendaags complex waarbij een oude hoeve gevat is in een rechthoekig, beraapt volume doorbroken met grote glaspartijen.


ID: 23923 | Bouwkundig element

Brouwerij De Toekomst

Hugo Verrieststraat 92, 96, 100 (Roeselare)
Voormalige Samenwerkende Maatschappij "Brouwerij De Toekomst", gesticht in 1903, na de Tweede Wereldoorlog overgenomen door wijnhandel Vandenbulcke. Aan straatzijde oorspronkelijk poort geflankeerd door twee herbergen; na de Tweede Wereldoorlog afbraak ten voordele van rechts bebouwing van 1950 naar ontwerp van Adriaan Decan en links een woning van 1964. De huidige poort komt uit op een koer met bewaarde vroeg-20ste-eeuwse brouwerijgebouwen, namelijk de vroegere woning van de bestuurder ten noordoosten en de voormalige stal ten zuidwesten.


ID: 23678 | Bouwkundig element

Villa Tijl

Jacob van Arteveldestraat 19 (Roeselare)
Villa naar ontwerp van Joseph De Bruycker (Roeselare), zogenaamd "Tijl", naam oorspronkelijk aangebracht op voorgevel zie foto in "Bâtir", gepubliceerd in 1939.


ID: 23946 | Bouwkundig element

Protestantse kerk De Geuzentempel

Jan Mahieustraat 21 (Roeselare)
Protestantse kerk naar ontwerp van V. Calbert van 1877 en gewijd in 1879. Oorlogsschade tijdens de Eerste Wereldoorlog. In 1939 toevoeging van toren waarbij deel van gevel afgebroken en heropgebouwd werd. Restauratie en herinrichting in 1993.


ID: 92176 | Bouwkundig element

Orgel kerk van de Verenigde Protestantse Kerk van België

Jan Mahieustraat 21 (Roeselare)
Dit bijzondere orgel werd in 1995 gebouwd door de Prajawidya Instrumentalia (Indonesië, Jakarta), onder leiding van Henk Vonk. Het heeft als particulariteit dat het merendeel van de pijpen (uitsluitend labiaalstemmen) uit bamboestokken vervaardigd zijn.


ID: 23956 | Bouwkundig element

Kantoorgebouw

Jules Lagaelaan 14-15, O.-L.-Vrouwestraat 3 (Roeselare)
Hoekgebouw met vier bouwlagen onder plat dak van 1949 naar ontwerp van Ch. en G. Hoge (Gent).