15033 resultaten
ID: 14465 | Bouwkundig element

Dorpsstraat 36 (Wuustwezel)
Langgestrekte hoeve horend bij de vroegere tiendenschuur van het Sint-Elisabethgasthuis te Antwerpen.
ID: 14470 | Bouwkundig element

Gasthuisdreef 5-6 (Wuustwezel)
Twee vrijwel identieke hoeven uit het eerste kwart van de 20ste eeuw, omringende boomgaard en weilanden nabij het dal van de Kleine Beek.
ID: 14474 | Bouwkundig element

Kalmthoutse Steenweg 181 (Wuustwezel)
Hoeve bestaande uit woonstalhuis en ten oosten langsschuur, uit de 19de-eeuw.
ID: 14482 | Bouwkundig element

Noordheuvel 50-52 (Wuustwezel)
Hoeve omgeven door weilanden en dreef, met interessante bakstenen langsschuur, 18de eeuw, onder afgewolfd zadeldak en met unieke duiventoren.
ID: 14485 | Bouwkundig element

Oud Gooreind 31 (Wuustwezel)
Hoeve met woonstalhuis uit het eerste kwart van de 20ste eeuw en langsschuur ten zuiden.
ID: 14508 | Bouwkundig element

Oud-Dorpsstraat 104 (Wuustwezel)
Hoekhuis, 19de-eeuws, woonstalhuis van acht traveeën en één bouwlaag onder zadeldak.
ID: 14486 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Sterbos 1-3, 4 (Wuustwezel)
Landhuis in cottagestijl op onregelmatige plattegrond, dateert van 1898 en werd circa 1906 vergroot; aan de westzijde boerderij met losse bestanddelen.
ID: 14490 | Bouwkundig element

Vloeikensstraat 27-28 (Wuustwezel)
Vloeikenshoeve bestaat uit een woonhuis met duiventoren, koetshuis, paardenstal, langsschuur en bakhuis; 't Bouwke bestaat uit een dienstgebouwtje en voormalige jagersafspanning. De gebouwen staan aan weerszijden van een aardeweg en zijn omgeven door tamme kastanjes en weiland.
ID: 135031 | Landschappelijk geheel

Pulderbos, Pulle, Viersel, Zandhoven (Zandhoven)
Het Binnenbos en omgeving, met de kasteeldomeinen Hovorst en Boutersem vormt een vrijwel intact, kleinschalig landschap, dat hier nog een uitgestrekt geheel vormt. Een aantal beken met de bijhorende valleien domineren het gebied, met daarin afwisselend open structuren (beemden, graslanden, akkers, moerassen en rietvelden) en gesloten structuren (struwelen, loof- en naaldbossen, kasteeldomeinen). Wegen, houtkanten, bomenrijen en dreven zorgen voor de verbindingen. De esthetische waarde is groot. In het gebied liggen de Schoutvorsthoeve en de kasteeldomeinen Hovorst en Bautersemhof.
ID: 135030 | Landschappelijk geheel

Zandhoven (Zandhoven), Halle, Zoersel (Zoersel)
Het Zoerselbos en Hooidonkse beemden is een weerspiegeling van een oud agrarisch-economisch concept dat deels teruggaat tot de 18de eeuw en met het Hooidonkbos, het beemdensysteem en de landbouwexploitatie deels tot in de Middeleeuwen. Het compartimentenlandschap en de vele sporen van het oorspronkelijke landbouwgebruik geven het gebied een typisch karakter. De vroegste verwijzing naar het gebied gaat terug tot 1233, toen de Hertog van Brabant het bos Hoodonc aan de Abdij van Villers schonk. Later kwam het gebied in handen van de Sint-Bernardsabdij van Bornem. Kenmerkend voor het gebied is het vloeibeemdensysteem. Ook werden er enkele visvijvers aangelegd. Met het kasteel ‘Zoerselhof’, enkele oude hoeves en kapellen omvat dit gebied tevens heel wat bouwkundig erfgoed. Het Boshuisje was een bron van inspiratie voor ‘De Loteling’ van Hendrik Conscience.