Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

84373 resultaten


ID: 12910 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Paddenpoelhoeve

Doornstraat 150 (Edegem)
Hoeve uit het eerste kwart van de 18de eeuw. Woonstalhuis, stallen en koetshuis uit de eerste helft van de 20ste eeuw. Boomgaard en bomenrij langs de straatkant.


ID: 12911 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Antonius de Eremijt

Drie Eikenstraat (Edegem)
Georiënteerde grotendeels gotische kruiskerk uit de 16de tot 17de eeuw, met westtoren uit de 15de eeuw en zijbeuken van 1888.


ID: 12924 | Bouwkundig element

Hoeve ten Bosse

Drie Eikenstraat (Edegem)
Hoeve vermoedelijk zogenaamd "Hoeve ten Bosse", modo "Goed ten Bos". Verankerde baksteenbouw van één bouwlaag onder zadeldaken (Vlaamse pannen), uit de tweede helft van de 19de eeuw met oudere kern mogelijk uit de 17de of de 18de eeuw.


ID: 12915 | Bouwkundig element

Kasteel met park Hof ter Linden

Drie Eikenstraat 1-5 (Edegem)
Classicistisch kasteel gelegen in sterk beboomd domein binnen nagenoeg rechthoekige omgrachting.


ID: 12914 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Drie Eikenstraat 12 (Edegem)
Dorpswoning van twee traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 131462 | Landschappelijk element

Zomerlindendreef Hof ter Linden

Drie Eikenstraat 13 (Edegem)
De zomerlindendreef (Tilia platyphyllos) bevindt zich tussen de straat en de ingang van het kasteel Hof ter Linden. De dubbele dreef vormt de historische verbinding tussen het kasteel en de kerk en is tevens de ingang tot het kasteeldomein.


ID: 12916 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Drie Eikenstraat 14 (Edegem)
Bakstenen huis van twee bouwlagen onder zadeldak, uit het vierde kwart van de 19de eeuw.


ID: 12917 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Drie Eikenstraat 16-18 (Edegem)
Bakstenen dubbelhuis van twee bouwlagen onder een schilddak, opklimmend tot 1878 en gebouwd in opdracht van Felix Jacobus Biemans. Aan de straat een polygonaal paviljoentje uit 1886. Na schenking van het goed aan zijn neef Felix Biemans-Wouters werd de westzijde van het huis omstreeks 1911-1912 verbouwd tot een aparte woning van één bouwlaag onder mansardedak. De voortuin is afgesloten met een gietijzeren hek.


ID: 12918 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Drie Eikenstraat 20 (Edegem)
Aan rooilijn gelegen alleenstaand dubbelhuis met grote tuin aan zuidzijde.


ID: 12921 | Bouwkundig element

Hoeve in U-vorm

Drie Eikenstraat 236 (Edegem)
U-vormige hoeve uit de tweede helft van de 19de eeuw, ingeplant in een omhaagd domein.