Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

7330 resultaten


ID: 47157 | Bouwkundig element

Herenhuis Molenwaterhof en tuin

Wolstraat 18 (Herentals)
Neoclassicistisch herenhuis met ommuurde tuin en bijgebouwen met U-vormige opstelling en gesitueerd tussen de Wolstraat en de Nederrij, opgetrokken in 1841.


ID: 47188 | Bouwkundig element

Kasteel Herlaar

Herlaar 15-16 (Herenthout)
Voormalige residentie van de heer van Herenthout, gelegen in de vallei van de Wimp. Dubbel omgracht waterslot in traditionele bak- en zandsteenstijl met sterke neotraditionele aanpassingen.


ID: 22463 | Bouwkundig element

Hoeve Amandinahuis

Amandinaweg 140 (Herk-de-Stad)
Gaaf bewaarde hoeve uit de 19de eeuw, geboortehuis van de Heilige Amandina, thans gedeeltelijk als museum ingericht.


ID: 22389 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Diestsestraat 10 (Herk-de-Stad)
Breedhuis van het dubbelhuistype, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 22452 | Bouwkundig element

Gemeentehuis van Donk

Dorpsstraat 5 (Herk-de-Stad)
Neoclassicistisch gebouw voorafgegaan door een voortuintje, door een laag muurtje en een hek van de straat afgesloten.


ID: 22450 | Bouwkundig element

Parochiekerk Onze-Lieve-Vrouw met kerkhof

Dorpsstraat 8 (Herk-de-Stad)
Het classicistisch zaalkerkje is gedateerd 1752 op een gevelsteen boven het portaal. Omheen de kerk ligt het omheinde kerkhof.


ID: 303359 | Landschappelijk element

Pastorietuin

Dreefstraat 1 (Herk-de-Stad)
Ommuurde tuin bij de 18de-eeuwse pastorie met nieuwe tuinaanleg van 1980.


ID: 22479 | Bouwkundig element

Vakwerkhoeve

Heidestraat 19 (Herk-de-Stad)
Vakwerkhoeve uit de 19de eeuw. De vakwerkhoeve bestond uit twee lange vleugels, aan weerszijden van een rechthoekig erf, dwars op de Heidestraat. Het erf was aan de straatzijde afgesloten door een bakstenen muurtje met hekpijler.


ID: 305757 | Landschappelijk element

Gevlochten haag van gele kornoelje

Korpse straat (Herk-de-Stad)
Gesnoeide, gevlochten haag van gele kornoelje (Cornus mas).


ID: 303362 | Landschappelijk element

Herenboerenpark van de Hamonthoeve

Korpse straat 91 (Herk-de-Stad)
Langgerekt en met bomen omzoomd herenboerenpark uit het einde van de 19de eeuw, ten zuiden van een impo­sante vierkanthoeve uit het einde van de 18de eeuw.