84112 resultaten
ID: 75306 | Bouwkundig element

Beigemsesteenweg 373 (Grimbergen)
Voormalig gemeentehuis en tevens woning van de hoofdonderwijzer en school, gebouwd in 1865 naar ontwerp van provinciaal architect L. Spaak. Eclectisch breedhuis van drie traveeën en twee bouwlagen met haaks op de achtergevel een vierkant volume van één bouwlaag en drie traveeën onder een zadeldak.
ID: 75165 | Bouwkundig element

Beigemsesteenweg 7 (Grimbergen)
Gedeeltelijk vrijstaand boerenhuis, opklimmend tot de eerste helft van de 18de eeuw.
ID: 39288 | Bouwkundig element

Benedestraat 136 (Grimbergen)
Semi-gesloten hoevetje met geplaveid erf en gebouwen in los verband, uit het eerste kwart van de 19de eeuw.
ID: 76457 | Bouwkundig element

Benedestraat 16 (Grimbergen)
Villa van twee bouwlagen onder zwart pannen zadeldak, uit de jaren 1920-1930; aan weerszijden vergezeld van lagere aanbouwen en opgetrokken uit rode baksteen met benadrukte lintvoeg op een hardstenen plint en decoratieve afwerking.
ID: 76458 | Bouwkundig element

Benedestraat 222 (Grimbergen)
Vrijstaande langgestrekte hoeve van zes traveeën onder Vlaams pannen zadeldak, nok parallel aan de straat, op vooruitspringende rooilijn, uit de tweede helft van de 19de eeuw.
ID: 39287 | Bouwkundig element

Benedestraat 28 (Grimbergen)
L-vormige hoeve uit het begin van de 19de eeuw. Boerenhuis en stal in een bakstenen vleugel, gemarkeerd door het volume van het wolfsdak; recentere voorgevel.
ID: 75167 | Bouwkundig element

Beukendreef 66 (Grimbergen)
Woonhuis in 1933 geregistreerd op het kadaster en een jaar later uitgebreid met stallen en een atelier.
ID: 75356 | Bouwkundig element

Boechoutlaan 221, 221A (Grimbergen)
Het Kasteel van Bever zoals aangeduid op het Primitief kadasterplan van 1821, is een neoclassicistisch landhuis met aanhorigheden omringd door een park. Het is gelegen in uiterste noorden van de gemeente aan de grens met Wemmel en Meise.
ID: 134051 | Landschappelijk element

Boechoutlaan 221, 221A (Grimbergen)
Neoclassicistisch landhuis met aanhorigheden van omstreeks 1845-1850 ter vervanging van 'huis van plaisantie' uit de 17de eeuw, met toevoeging van oranjerie en duiventoren in 1885, omgeven door park in landschappelijke stijl met vijver en eilandje, aangelegd rond 1850; kasteelpark van oorspronkelijk 5,5 hectare, rond 1970 uitgebreid tot bijna 14 hectare met twee bijkomende vijvers; belangwekkende dendrologische collectie.
ID: 75353 | Bouwkundig element

Boechoutlaan 245 (Grimbergen)
Groot gesloten complex dat oorspronkelijk bestond uit een afspanning, brouwerij, kuiperij en boerderij.