Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

7330 resultaten


ID: 72618 | Bouwkundig element

Hoekpand

Blijde-Inkomststraat 2 (Leuven)
Dit hoekpand met de Ravenstraat werd volgens de bouwvergunning van 1901 opgetrokken naar ontwerp van architect Fr. Vandeput .


ID: 307112 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Heuvelhof

Borstelsstraat 140, Heuvelhof 1 (Leuven)
Het domein Heuvelhof bestaat uit een eclectisch kasteel in een landschapspark. Het kasteelgebouw heeft een neoclassicistische kern uit 1842-1846, gebouwd in opdracht van rentenier Joseph van der Beken Pasteel. Een ijskelder, een hovenierswoning (1872) en een tuinpaviljoen (1902), situeren zich eveneens in dit park.


ID: 73578 | Bouwkundig element

Herenhuis Den Dagheraet

Brusselsestraat 123 (Leuven)
17de-eeuws herenhuis dat vermoedelijk in oorsprong zijn toegang had in de huidige achtergevel en opgevat was als een breedhuis in zogenaamde traditionele bak- en zandsteenstijl.


ID: 42135 | Bouwkundig element

Klooster der alexianen

Brusselsestraat 165 (Leuven)
Vermelding der cellebroeders in stadsrekeningen van 1345. Optreden als ziekenverplegers tijdens de pest van 1578; nadien uitsluitend verzorging van geesteszieken.


ID: 72406 | Bouwkundig element

Instituut voor Fysiologie

Dekenstraat 4-6 (Leuven)
Instituut voor Fysiologie, waarvan de plannen in 1914 tot stand kwamen als een samenwerking tussen bezieler professor A. Noyons en kanunnik Jan Janssen.


ID: 206638 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door F. Vanderperre

Diestsevest 49-53, 57 (Leuven)
Rijhuizen van drie traveeën en in oorsprong twee bouwlagen onder kunstleien zadeldaken, die in 1874 en 1876 door F. Vanderperre werden ontworpen.


ID: 305602 | Bouwkundig element

Architectenwoning Theo Van Dormael

Dreefstraat 9, Kardinaal Mercierlaan 67-69 (Leuven)
Architect Theo Van Dormael ontwierp dit ensemble van drie woningen in eclectische, historiserende stijl in 1918 als zijn eigen woning met garage. De twee woningen in de Kardinaal Mercierlaan 67 en 69 richtte hij in als gezinswoning; beide woningen zijn grondige verbouwingen van een ouder pand dat teruggaat tot het historische pachthof Van Meerbeek. Het pand in de Dreefstraat 9 bouwde Van Dormael in 1918 als garage, met geïncorporeerde stallen voor geiten en kippen. Vanaf 1929 verbouwde Van Dormael, mogelijk in samenwerking met zijn zoon Paul Van Dormael, het ensemble tot drie aparte wooneenheden. Zelf verhuisde hij op dat moment naar zijn nieuwe woning verder in de straat.


ID: 302596 | Bouwkundig element

Villa Fontaine met tuin

Erasme Ruelensvest 155 (Leuven)
Vrijstaande neotraditionele villa gebouwd in 1926-1927 en ontworpen door de Leuvense ingenieur-architect Emile Goethals, gelegen in een ruime ommuurde tuin met serre.


ID: 72509 | Bouwkundig element

Opvanghuis Hospice pour Orphelins et Vieillards

Frederik Lintsstraat 37 (Leuven)
Gedeelte van het voormalig "Hospice pour Orphelins et Vieillards", in 1901-1902 opgetrokken naar ontwerp van A. Stevens en opgevat als een langgerekte vleugel van één bouwlaag onder een kunstleien zadeldak.


ID: 200269 | Bouwkundig element

Centrale gevangenis

Geldenaaksevest 64 (Leuven)
In 1856-1859 werd de bouw aangevat van de Centrale Gevangenis te Leuven, waarvoor architect Joseph Jonas Dumont de plannen ontwierp. De inhuldiging vond plaats op 1 oktober 1860.