Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

84112 resultaten


ID: 59322 | Bouwkundig element

Begijnhofkapel toegewijd aan Sint-Mattheus

Begijnhof (Kortrijk)
Midden 14de-eeuwse gotische kapel. Georiënteerde eenbeukige kapel van vijf traveeën met driezijdige apsis, leien zadeldak met dakruiter. Op de zuidoostelijke hoek Ecce-Homo-kapel met opschrift MVDB 1888, met beeld van Christus op de koude steen.


ID: 59323 | Bouwkundig element

Begijnhof - Kapel van Onze-Lieve-Vrouw ter Sneeuw

Begijnhof (Kortrijk)
Rechthoekig bedehuisje van met uitspringende gebogen apsis.


ID: 59324 | Bouwkundig element

Grote Zaal van 1682

Begijnhof (Kortrijk)
Grote zaal van 1682, gerestaureerd in 1897 in opdracht van C. Hiers.


ID: 108568 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Sint-Elisabethbegijnhof

Begijnhof (Kortrijk)
Het Sint-Elisabethbegijnhof was in oorsprong ten noorden afgebakend door de walgracht gelegen ten zuiden van de weermuur van de Franse voorburcht, ten zuiden door het Sint-Maartenskerkhof, ten westen door de Begijnhofstraat en ten oosten door de Nedervijver, zie behouden Artillerietoren in de noordoosthoek. Voorplein met witte esdoorn en bleekweide in het noordoosten.


ID: 59326 | Bouwkundig element

Begijnenhuizen

Begijnhof 1-40, 16A, 41 (Kortrijk)
Woonhuizen, vrij homogene bebouwing met bakstenen huizen van twee bouwlagen, onder pannen zadeldak, doorgaans met ommuurde voortuin/ koer met rondboogpoortje en bijgebouwtje tussen huis en muur.


ID: 59325 | Bouwkundig element

Begijnhof - Oude of kleine zaal

Begijnhof 27 (Kortrijk)
Oude of Kleine Zaal, herbouwd in 1855.


ID: 59327 | Bouwkundig element

Huis van de Heilige Elisabeth

Begijnhof 31 (Kortrijk)
Groothuis, zogenaamd Huis van de Heilige Elisabeth, heden Begijnhofmuseum. Gebouwd in 1649 en verbouwd in de 18de eeuw.


ID: 301831 | Bouwkundig element

Sint-Elisabethbegijnhof: omgeving

Begijnhofpark, Begijnhofstraat, Groeningestraat, Guido Gezellestraat, Guldenbergplantsoen, Lange-Brugstraat (Kortrijk)
Het Sint-Elisabethbegijnhof heeft een grosso modo vierzijdig grondplan met huisjes gegroepeerd rond twee binnenpleinen met grasperken, gekasseide bestrating, een kerk, een kapel en aaneensluitende woonhuizen rondom.


ID: 59330 | Bouwkundig element

Kanunnikenhuis 't Kapittel

Begijnhofstraat 13 (Kortrijk)
Tot 1588 was hier de "Kapittelschool" gevestigd zie naamgeving woning 't Kapittel. Dubbelhuis uit de tweede helft van de 17de eeuw, van vier traveeën en twee bouwlagen onder pannen zadeldak (nok evenwijdig aan de straat, Vlaamse pannen).


ID: 59328 | Bouwkundig element

Eenheidsbebouwing van stadswoningen

Begijnhofstraat 2-16, 2A (Kortrijk)
Eenheidsbebouwing van acht enkelhuizen van 1855 volgens spiegelbeeldschema van elk drie traveeën en twee en een halve bouwlaag onder pannen zadeldaken.