Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

73766 resultaten


ID: 31096 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Ieperstraat 119 (Poperinge)
Rijhuis uit de jaren 1920, met doorgang links van het voormalig Arendstraatje volgens de Poppkaart (1845).


ID: 30963 | Bouwkundig element

Kapel van het Tehuis Heilig Hart

Ieperstraat 134 (Poperinge)
Kapel van het bejaardentehuis Tehuis Heilig Hart. De kapel werd gebouwd in 1951 naar ontwerp van architect E. Allewaert.


ID: 31097 | Bouwkundig element

Koetshuis van villa Fioretti

Ieperstraat 134 (Poperinge)
Eind 19de-eeuws koetshuis en stalgebouw van de "Villa Fioretti". Afsluiting aan de straatzijde met een gietijzeren hek en een versierd toegangshek tussen bakstenen pijlers.


ID: 31098 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Ieperstraat 143 (Poperinge)
Dubbelhuis van vijf traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 31099 | Bouwkundig element

Herberg Britannia

Ieperstraat 151 (Poperinge)
Herberg 'Britannia' van het type afspanning op de hoek bij de Nieuwstraat. Dubbelhuis van vijf traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, uit de 19de eeuw.


ID: 31100 | Bouwkundig element

Herberg Au Faucon

Ieperstraat 157 (Poperinge)
Vroeger 'Au Faucon. Estaminet', af te lezen aan het verweerd opschrift van de puilijst. Enkelhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak met Vlaamse pannen, uit het derde kwart van de 19de eeuw.


ID: 31102 | Bouwkundig element

Station Poperinge en telegraafkantoor

Ieperstraat 165 (Poperinge)
Dit station is het enige overblijvende exemplaar van de spoorwegarchitectuur uit de 19de eeuw aan de lijn Kortrijk-Poperinge. Het werd opgetrokken naar analogie met het eerste station te Ieper (1854). Heden is het een eindstation via Ieper en Kortrijk verbonden met het binnenland. Links laag bakstenen telegraafkantoortje onder zadeldak, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw.


ID: 31076 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Ieperstraat 19-21 (Poperinge)
Rijhuis van vijf traveeën en twee en een halve bouwlaag onder zadeldak, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 31104 | Bouwkundig element

Vier arbeiderswoningen in eenheidsbebouwing

Ieperstraat 196-202 (Poperinge)
Lage eenheidsbebouwing met vier arbeiderswoningen, uit de jaren 1930.


ID: 31105 | Bouwkundig element

Villa

Ieperstraat 204 (Poperinge)
Villa, met invloeden van de art decostijl, vermoedelijk naar ontwerp van architect 0. Carpentier uit Poperinge, uit de jaren 1930.