Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

14019 resultaten


ID: 30071 | Bouwkundig element

Eenheidsbebouwing van drie winkelhuizen

Boomgaardstraat 15-19 (Ieper)
Eenheidsbebouwing met winkelhuizen op de hoek bij de Burchtstraat opgevat als een imitatieve variante op de lokale renaissancestijl.


ID: 30504 | Bouwkundig element

Bellegodshuis

Boomgaardstraat 19B, Burchtstraat 1A, Rijselstraat 38 (Ieper)
Stichting ten behoeve van de armenzorg; ontstaan tijdens de crisisperiode van 1270-1274 in de Ieperse lakennijverheid ten gevolge van het verbod tot uitvoer van Engelse wol naar Vlaanderen. Hoofdgebouw: grosso modo identieke reconstructie van het vooroorlogse uitzicht uit de tweede helft van de 17de eeuw, mogelijk naar plannen van architect Jules Coomans. Kapel: vrij getrouwe reconstructie van het vooroorlogse gebouw in laatgotische stijl met renaissance-ornamentiek, daterend van 1616.


ID: 30074 | Bouwkundig element

Twee grote winkels

Boterstraat 13-14, 13A-B, 14A (Ieper)
Grote winkelhuizen met een meer 'grootstedelijk' karakter, oorspronkelijk respectievelijk zogenaamd "La fourche d'or", naar ontwerp van architect Oscar Hallaux (Brussel), en "Bazar de la Rue au Beurre", naar ontwerp van architect Pierre Verbruggen (Ukkel), beide van 1920.


ID: 30094 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Boterstraat 15 (Ieper)
Oorspronkelijk burgerhuis waarvan de begane grond sedert 1931 verbouwd tot winkel.


ID: 30095 | Bouwkundig element

Winkel

Boterstraat 18 (Ieper)
Winkelhuis naar ontwerp van architect J. Walleghem (Ieper?) van 1922. Halsgevel bekroond met open fronton, en verticaal gelede bovenverdieping met kolossale Ionische pilasters.


ID: 30072 | Bouwkundig element

Winkelhuis In de Puppen

Boterstraat 2-4, Vandenpeereboomplein 1 (Ieper)
Hoekhuis bij de Coomansstraat met begroende rechter zijgevel waartegen het oorlogsgedenkteken voor de militaire en burgerlijke doden van beide wereldoorlogen.


ID: 30075 | Bouwkundig element

Herberg Hier is 't in den Visscher

Boterstraat 21 (Ieper)
Ontwerp van architecten C. Petein en P. Vanderheyden (Brussel) van 1922.


ID: 30076 | Bouwkundig element

Winkelhuis

Boterstraat 27 (Ieper)
Winkelhuis naar ontwerp van architecten O. en E. Thomas (Brussel) van 1923.


ID: 30077 | Bouwkundig element

Winkelhuis

Boterstraat 28 (Ieper)
Winkelhuis naar ontwerp van architect Joseph Angillis (Ieper) van 1921.


ID: 30096 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Boterstraat 33 (Ieper)
Burgerhuis mogelijk naar ontwerp van architect René Cauwe (Brugge) van 1921; wederopbouw geïnspireerd op het vooroorlogse uitzicht uit het vierde kwart van de 18de eeuw (?).