Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93316 resultaten


ID: 133338 | Landschappelijk element

Buxusstruik met vier stammetjes

Noordlaan 11 (Zwalm)
De aanplantingen in de pastorietuin dateren uit een aanlegfase uit de tweede helft van de 19de eeuw. De hellende tuin is in landschappelijke stijl aangelegd en herbergt een plantenassortiment dat nog representatief is. De vierstammige buxusstruik is er één van.


ID: 133339 | Landschappelijk element

Drie opgaande Hollandse lindes in pastorietuin

Noordlaan 11 (Zwalm)
De aanplantingen in de pastorietuin dateren uit een aanlegfase uit de tweede helft van de 19de eeuw. De hellende tuin is in landschappelijke stijl aangelegd en herbergt een plantenassortiment dat nog representatief is. De drie opgaande lindes horen er bij.


ID: 133340 | Landschappelijk element

Op enen stam gezette taxus

Noordlaan 11 (Zwalm)
De aanplantingen in de pastorietuin dateren uit een aanlegfase uit de tweede helft van de 19de eeuw. De hellende tuin is in landschappelijke stijl aangelegd en herbergt een plantenassortiment dat nog representatief is. De op stam gezette taxus is er één van.


ID: 45170 | Bouwkundig element

Wegkapelletje ter ere van Onze-Lieve-Vrouw

Olmkensstraat (Zwalm)
Bakstenen pijlerkapel onder zadeldakje met getraliede rondboognis waarin beeld van Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes, gebouwd in 1930.


ID: 133462 | Landschappelijk element

Twee opgaande grauwe abelen op een talud bij een uitgebrikt perceel

Olmkensstraat (Zwalm)
Boven op een talud, haaks op de Olmkensstraat, staan twee grauwe abelen. Het talud begrenst een lagergelegen uitgebrikt perceel. De twee imposante abelen hebben stamomtrekken van 375 en 401 cm en een hoogte van circa 30 meter.


ID: 45171 | Bouwkundig element

Langgestrekte hoeve

Olmkensstraat 1 (Zwalm)
Hoeve uit de eerste helft van de 19de eeuw, boerenhuis met beraapte voorgevel en in L-vorm aangebouwde stallen en schuur met rondboogvormige gevelnis met heiligenbeeld.


ID: 45172 | Bouwkundig element

Hoeve Bisschop

Olmkensstraat 2 (Zwalm)
Gesloten hoeve met boerenhuis, stallen en schuur rondom grotendeels gekasseide binnenplaats, erftoegang nu met metalen schuifpoort, uit de 18de eeuw.


ID: 45173 | Bouwkundig element

Hof ter Hafselt

Olmkensstraat 3 (Zwalm)
Grote hoeve van het gesloten type met boerenhuis, paardenstal, wagenhuis, stallen, bakhuis en berging rondom onregelmatig vierhoekig erf, reeds in kaart gebracht in de 17de eeuw.


ID: 133469 | Landschappelijk element

Bomenrij van opgaande essen

Olmkensstraat 3 (Zwalm)
De zuidwest zijde van het erf van het Hof ter Hafselt wordt afgezoomd met een bomenrij van opgaande essen en één eik.


ID: 130272 | Landschappelijk element

Zes hakhoutstoven op talud

Ommegangstraat (Zwalm)
Op het hoog talud langs de ruilverkavelingsweg staat een restant uit een houtkant, bestaande uit zes oude hakhoutstoven van es (drie stuks), olm, vlier en sleedoorn. Het talud is ongeveer 3 meter hoog en bakent de hoger gelegen kouter af ten opzichte van de lager gelegen gronden die vroeger als weiland in gebruik waren. Het eeuwen oude talud is ontstaan door de continue aanwezigheid van beplantingen die het afspoelen door erosie van de vruchtbare bodems in het akkergebied kon voorkomen. De essenhakhoutstoven met een omtrek van soms meer dan 6,5 meter zijn hier nog de zeldzame getuigen en het restant van een hakhoutbeplanting die door de agrariërs werd onderhouden in functie van erosiebestrijding.